Rok 2021 na cestách: V okrese Partizánske sa stalo 46 nehôd, zahynul jeden človek

168
nehoda chynorany

Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa vlani stalo 1 073 dopravných nehôd, v porovnaní s rokom predtým ich počet klesol o 17. V Partizánskom okrese došlo v súvislosti s nimi k jednému smrteľnému zraneniu.

Najviac nešťastí sa v minulom roku stalo v okrese Prievidza (308), najmenej v okrese Myjava (34). V okrese Partizánske došlo počas roka 2021 k 46 kolíziám, v Bánovskom okrese sa stalo až 78 nešťastí. Dopravné nehody v kraji si v minulom roku vyžiadali 20 ľudských životov, z toho jeden aj v našom okrese.

Osem nehôd pod vplyvom alkoholu

Ťažké zranenia utrpelo pri nehodách 58 osôb, čo je o 18 menej ako počas roka 2020. „Vlani v Trenčianskom kraji účastníci cestnej premávky zavinili pod vplyvom alkoholu 145 nešťastí, čo je o deväť viac ako v predchádzajúcom roku,“ konkretizovala krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová. Takýchto nehôd bolo najviac v minulom roku v okrese Prievidza (30) a Trenčín (31). V okrese Partizánske sa udialo osem kolízií pod vplyvom alkoholu a v okrese Bánovce o jednu menej.

Rizikové komunikácie

V obciach kraja bolo podľa štatistík polície zaevidovaných 720 dopravných nehôd, pri ktorých zomrelo 8 osôb a 36 ľudí sa zranilo ťažko. Mimo obce sa stalo 353 nešťastí, pri ktorých prišlo o život 22 ľudí a ťažko sa ich zranilo 22. „Z hľadiska následkov dopravných nehôd na živote alebo zdraví boli kritické najmä cesty I. a  III. triedy,“ objasnila hovorkyňa.

zdroj: KR PZ Trenčín, foto: FB HaZZ

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.