Senior (67) spôsobil v Partizánskom nehodu: Za volant sadol s dvoma promile

746
nehoda parkovisko partizanske

Polícia opakovane apeluje na vodičov, aby za volant nesadali pod vplyvom alkoholu, jazdili bezpečne a podľa predpisov cestnej premávky. Niektorí z nich však nerešpektujú pravidlá.

V utorok 30. apríla vo večerných hodinách 67-ročný muž na aute značky Mitsubishi na parkovisku v Partizánskom pri cúvaní narazil do zadnej časti zaparkovaného vozidla značky Fiat. Po príchode dopravnej hliadky z Partizánskeho bol vyzvaný, aby predložil doklady potrebné na vedenie auta.

Vodič sa dobrovoľne podrobil dychovej skúške, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom merania 2,10 promile. Opakovaná dychová skúška ukázala ešte vyššiu hodnotu alkoholu, a to 2,31 promile,“ uviedla krajská polícia.

Svojím konaním spôsobil škodu na majetku v približnej hodnote 400 eur. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Partizánskom vzniesol voči seniorovi obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. „O tom, aký trest bude vodičovi udelený, rozhodne súd,“ dodáva polícia.

Zdroj a foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.