Skvelá správa pre seniorov: V Partizánskom vznikne Univerzita tretieho veku

646

Na jeseň by sa mal v meste otvoriť prvý akademický rok 2022/2023 Univerzity tretieho veku, ktorej garantom bude Fakulta podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave. Určená je pre seniorov, prihlásiť sa budú môcť do konca augusta.

Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo a Jozef Božik, primátor mesta Partizánske, podpísali vo štvrtok 7. júla na pôde školy Memorandum o spolupráci a porozumení.

Partnerstvo prinesie výhody

„Teší ma, že spolupráca medzi Ekonomickou univerzitou a mestom nadobudne vďaka tomuto memorandu reálnu podobu. Naša univerzita a Partizánske začínajú písať zmysluplnú kapitolu a verím, že spoločné aktivity budú v prospech oboch zmluvných strán,“ povedal rektor univerzity Ferdinand Daňo.

Spoločné aktivity v oblasti celoživotného vzdelávania sa zamerajú na záujmové vzdelávanie určené pre seniorov. „Naše mesto si uvedomuje nezastupiteľný význam vedy, vzdelávania a ich prepojenie s praxou, preto považujem túto spoluprácu za mimoriadne cennú a dôležitú,“ uviedol primátor Jozef Božik. Partnerstvo ho teší o to viac, pretože niekoľko rokov pôsobil ako vysokoškolský pedagóg.

Začnú v septembri

Prvým krokom je otvorenie študijnej skupiny Univerzity tretieho veku v Partizánskom od akademického roku 2022/2023, ktorej garantom bude Fakulta podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave. Bude to dvojročné štúdium pre seniorov z Partizánskeho.

Prihlásiť sa na štúdium bude možné do konca augusta. Vyučovanie bude prebiehať každý druhý piatok vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom.

Prihlášky je možné vyplniť elektronicky, dostupné budú na webovej stránke mesta. Zároveň sa záujemcovia môžu prihlásiť osobne v budove mestského úradu na Spoločnom školskom úrade (u pána Miroslava Števčíka, kancelária č. 56, 2. poschodie), kde budú informovaní aj o poplatku za štúdium.

Foto: ilustračné Flickr