SOŠ J. A. Baťu v Partizánskom čaká rozsiahla rekonštrukcia: Kuchyňu s jedálňou vynovia za viac ako milión eur

562

Stredná odborná škola Jána Antonína Baťu v Partizánskom sa dočká nových kuchynských priestorov i jedálne. O rekonštrukciu sa postará Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), keďže je zriaďovateľom školy.

Stavebné práce sa budú týkať kuchyne, výdajne stravy a jedálne. Župa predpokladá náklady vo výške 1 168 492 eur s DPH, projekt je momentálne vo fáze verejného obstarávania. Ide o priestory v budove, ktorá sa nachádza na Námestí SNP, postavená bola v roku 1943 ako jeden z internátov Baťovej školy práce.

rekonštrukcia jedalne soš partizanske

Priestory staré 80 rokov

„Naša kuchyňa má zhruba 80 rokov, čiastočne rekonštruovaná bola pred vyše 30 rokmi. Mení sa v nej len gastro zariadenie a pravidelne sa maľuje. Čo sa týka vzduchotechniky, elektrických rozvodov a podobne, tie boli obnovené pred viac ako 40 rokmi. V jedálni sa kúpili pred 15 rokmi nové stoly a stoličky, maľujeme pravidelne, ako nám ukladá povinnosť,“ povedala riaditeľka školy Katarína Hartmannová a dodala, že za plnej prevádzky v priemere denne pripravili 500 obedov, zároveň piekli koláče v stovkách kusov.

Ako sa uvádza v materiáloch zverejnených vo Vestníku verejného obstarávania, vypracovaná projektová dokumentácia rieši rekonštrukciu stravovacej časti objektu na prízemí a v suteréne, ale aj obnovu spoločenskej časti na prízemí. Tá musela byť k riešeniu pričlenená, nakoľko statické problémy sa dotýkajú aj týchto priestorov a bolo nutné ich komplexne riešiť.

rekonštrukcia kuchyne soš partizanske

Vymení sa kanalizácia, podlahy i interiér

V zrekonštruovaných častiach sa vymení elektroinštalácia, kanalizácia, odpady, podlahy a obklady. Počas prác sa zabezpečí odsávanie v kuchyni a zmodernizuje sa jej vybavenie vrátane spotrebičov a nábytku v jedálni a výdajni. „Odstráni sa sadanie priečok, čo spôsobuje problémy so statikou, upraví sa dispozičné riešenie s ohľadom na súčasné hygienické a protipožiarne požiadavky. Celkovo sa zlepší technický stav budovy a priestory budú zodpovedať moderným trendom,“ uviedla hovorkyňa TSK Lenka Kukučková. Priestory kuchyne využívajú aj žiaci školy na odborný výcvik, projekt prispeje k zlepšeniu prepojenia teórie s praxou a k skvalitneniu celého odborného vyučovacieho procesu.

rekonštrukcia jedalne soš partizanskerekonštrukcia jedalne soš partizanske

foto: Katarína Hartmannová