Staršie žiačky Slávie opäť šieste na Slovensku

1082

Starším žiačkam HK Slávia ZDA Partizánske nevyšiel ani druhý pokus o medailový zápis na majstrovstvách Slovenska v hádzanej. Po vlaňajšom šiestom mieste patrili slávistky na tohtoročnom republikovom šampionáte, ktorý sa konal v Bardejove, k horúcim adeptom na zisk niektorého zo vzácnych kovov.

Partizánčanky, ktorým chýbala zranená úderná spojka Nina Kováčová, cestovali na východ republiky v pozícii úradujúcich šampiónok Trenčianskeho kraja a taktiež medzinárodnej Česko-Slovensko-Poľskej ligy. Zverenky trénerky Ireny Popluhárovej obsadili v základnej skupine tretie miesto po tom, čo v úvodnom vystúpení zdolali Prešov výsledkom 25:20 a prehrali so Šaľou tesne 18:19 a s Trenčínom vysoko 15:22. Hrací model, keď všetky družstvá postupovali do play off, slávistkám tentoraz vyhovoval. V kľúčovom štvrťfinálovom zápase, do ktorého nastúpili bez zranenej Natálie Šlosárovej, však po dráme podľahli Michalovciam o gól 16:17 a sen o medaile sa rozplynul. V nasledujúcich súbojoch o konečné umiestnenie na 5. až 8. mieste Slávia najskôr vyhrala 23:22 nad domácim Bardejovom a po prehre 13:23 v zápase so Šaľou, do ktorého nemohla zasiahnuť zranená Viktória Horňanová, si zopakovali šiestu priečku z predchádzajúceho šampionátu. „Zápasy na majstrovstvách Slovenska boli vyvrcholením sezóny, preto sme sa na ne dôkladne pripravovali. Vedeli sme, že pokiaľ chceme dosiahnuť dobré výsledky, musíme hrať naplno. Naše dievčatá však hrali až s príliš veľkou zodpovednosťou, čo sa prejavilo na nervozite a následných nepresnostiach v našej hre. Hráčky si síce dokázali vytvoriť dobré šance na skórovanie, zakončovali sme však nepresne. S výsledkami nie som spokojná, ale malou útechou je, že aj bez troch zranených hráčok sme obsadili šieste miesto,“ povedala po turnaji trénerka Slávie Irena Popluhárová. Bronzové medaily získali Michalovčanky, ktoré vo východniarskom derby zdolali 15:13 v bitke o tretiu priečku Prešov. Majstrom Slovenska sa stala Dunajská Streda, ktorá v repríze vlaňajšieho finále zdolala Trenčín po dráme 19:18 a oplatila tak hráčkam z mesta spod hradu Matúša Čáka prehru spred roka. Za najlepšiu brankárku šampionátu bola vyhlásená Natália Tovarňáková z Iuventy Michalovce, cenu pre najlepšiu hráčku získala Anna Meszáros z DAC Dunajská Streda a najlepšou strelkyňou sa s 27 gólmi stala Dorota Bačenková z ŠŠK Prešov.

Podrobné výsledky nájdete v Tempe č. 24.

Rady redakcie novín Tempo rozšíril v roku 1997 a odvtedy pôsobí ako športový redaktor týždenníka. Od roku 2018 je zároveň zástupcom šéfredaktora.