Štatistiky pôrodnice v Partizánskom za rok 2020: Koľko detí sa narodilo a aké mená dostali najčastejšie?

716

Rok 2020 máme za sebou, pozreli sme sa preto na štatistiky z partizánskej pôrodnice. Koľko sa narodilo detí a aké mená boli vlani v kurze?

V Nemocnici Svet zdravia Partizánske sa minulý rok uskutočnilo 559 pôrodov, pre porovnanie, v roku 219 prišlo na svet až 652 detí. Dievčat sa v partizánskej pôrodnici narodilo 285 a chlapcov 274, a až štyrom mamičkám sa narodili dvojičky. Nemocnica zvládla aj pôrod piatich rodičiek s ochorením COVID-19 a mamičky sa tešili zo zdravých novorodencov.

Dominovali Nina a Michal

“V partizánskej pôrodnici sa minulý rok tešili aj z veľkého úspechu. Po opakovaných pôrodných stratách sa mamičke, ktorá bola dlhé obdobie počas tehotenstva hospitalizovaná v nemocnici, nakoniec narodilo zdravé dieťatko. Pôrodnica sa aj počas pandémie snažila fungovať v čo možno najviac priaznivom režime pre rodičky,” vysvetlila Jana Fedáková, komunikačný špecialista spoločnosti ProCare a Svet zdravia. Minulý rok skvalitnila predpôrodnú prípravu, ktorú vlani absolvovalo päťdesiat budúcich mamičiek. Pre koronavírus sa polovicu roka predpôrodná príprava nerealizovala. Medzi najčastejšie dievčenské mená, ktoré rodičia minulý rok dávali svojim novorodencom, patrili Nina, Sofia a Zara. U chlapcov zase dominoval Michal, Jakub a Marek.

foto: ilustračné, pixabay.com