Stredoškoláci z Partizánskeho sa ozvali: TAKÉTO nápisy sa objavili na Námestí SNP

7432
napis študenti partizanske

Chcú naspäť do školy. Reč je o študentoch, ktorí majú evidentne dosť a rozhodli sa poslať takýto verejný odkaz pravdepodobne vláde a ministrovi školstva.

Vo štvrtok 29. apríla sa na Námestí SNP objavili rozmerné nápisy s jasným posolstvom. Autormi majú byť samotní stredoškoláci. Jeden nápis sa nachádza pred hotelom, kde sa píše: “Neberte nám vzdelanie – otvorme stredné školy”. Autori poukazujú na aktuálne nariadenia, podľa ktorých sú otvorené fitness centrá, kostoly či terasy pohostinstiev, no určité ročníky sa stále nemôžu vrátiť do škôl.

Obrátili sme sa na vedenie oboch stredných škôl, Gymnázium či Stredná odborná škola J. A. Baťu informácie o takýchto aktivitách svojich žiakov nemá. “Keď som započula informáciu, že na námestí niekto zo žiakov strednej školy napísal heslá o neotváraní škôl, bola som mierne zdesená, že by mohlo ísť o vandalizmus. Keď som prišla na miesto, videla som úhľadne kriedou napísané vyjadrenie nespokojnosti. Nemám vedomosť, že by išlo o nášho žiaka, s autorom však morálne súcitím a taktiež som vďačná, že zvolil kriedou napísaný odkaz, čím nepoškodil mestský majetok. Tiež som smutná z toho, že sa do škôl nemôžu vrátiť všetci žiaci, pretože situáciu, ktorú mnohí zažívajú je už neznesiteľná,” povedala nám riaditeľka SOŠ J. A. Baťu Katarína Hartmannová.

Nevnímajú to ako poškodenie majetku

“Nevnímam to ako vandalizmus, k poškodeniu verejného majetku nedošlo, ide o nápisy urobené kriedou, ktoré sa dajú ľahko zmyť vodou. Považujem to za jasný odkaz našich študentov, ktorí sa chcú vrátiť do škôl, smerovaný nie nám, ale k vláde SR,” skonštatoval primátor Jozef Božik.

Ďalší odkaz sa nachádza priamo pred budovou mestského úradu:

Chceme vychovať nevzdelanú generáciu? Ale však hlúpemu národu sa dobre vládne, že? Rok nášho vzdelania nám už nikto nevráti.

Každý deň sa počíta.  Koľko budeme ešte čakať?
…Vaši unavení stredoškoláci

foto: ms, pm

Katarína Jankeje
Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.