Súťaž vo varení sa v Chynoranoch zmenila na drámu: Prišiel medzi rodiny s deťmi a začal strieľať

8920
streľba chynorany
Foto ilustračné

V sobotu 9. júla sa v obci Chynorany konala súťaž vo varení guláša. Zábavu doplnenú o rôzne atrakcie pre deti narušila bitka, streľba a zásah polície. Pomáhať museli aj záchranári.

Gastronomická súťaž v areáli miesta vytvoreného na trávenie voľného času detí s rodinami prebiehala počas celého dňa, pokojná atmosféra sa zmenila na paniku vo večerných hodinách. Došlo totiž k bitke a streľbe.

„Trest odňatia slobody hrozí mužovi, ktorý si na verejné podujatie v Chynoranoch priniesol plynovú zbraň. Podľa doposiaľ vykonaného skráteného vyšetrovania bolo zistené, že s touto zbraňou najmenej 3-krát vystrelil do vzduchu, počas vzájomného napádania v rámci skupiny účastníkov akcie. Týmto konaním hrubo narušil priebeh verejného podujatia a vyvolal paniku u návštevníkov,“ povedala hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Katarína Kuzmová.

Muž po výstreloch z miesta ušiel, pričom bol políciou v krátkom čase stotožnený a vypátraný. „Páchateľovi tohto skutku hrozí obvinenie z prečinu Výtržníctvo a až trojročný trest odňatia slobody,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj a ilustračné foto: KR PZ Trenčín