Svetlana Síthová z Bošian sa stala novou štátnou tajomníčkou rezortu školstva

4871
svetlana sithova ministerstvo

Novou štátnou tajomníčkou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR je od štvrtku 24. júna rodáčka z Bošian Svetlana Síthová. V tejto funkcii nahradila Moniku Filipovú.

Svetlana Síthová doteraz pôsobila v rezorte školstva ako riaditeľka odboru inkluzívneho vzdelávania. Istý čas pracovala v Štátnom pedagogickom ústave na poste vedúcej sekcie inkluzívneho vzdelávania, národnostných menšín a rozvoja vzdelávacieho systému. Vyštudovaná špeciálna pedagogička vyučovala tiež na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v odbore špeciálna pedagogika a pedagogika osôb s poruchami učenia.

INKLUZÍVNE VZDELÁVANIE JE PRIORITA💪Neustále pracujeme na zefektívnení a zlepšení nástrojov, aby sme vytvorili funkčné…

Posted by Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR on Wednesday, June 23, 2021

Odborníčka na špeciálnu pedagogiku

V Partizánskom bola Svetlana Síthová riaditeľkou Súkromného centra Mirabilis a organizátorkou konferencií pre špeciálnych pedagógov. V tomto smere pôsobí dlhodobo, o čom svedčí aj jej spoluautorstvo vo viacerých odborných štúdiách z oblasti špeciálnej pedagogiky a vzdelávania žiakov so špeciálnymi potrebami. Má za sebou prax v detskom domove, špeciálnej materskej a základnej škole, ako aj v praktickej škole. V roku 2020 sa stala finalistkou ocenenia Učiteľ Slovenska.

Ako uviedol rezort školstva, nová štátna tajomníčka bude mať na starosti implementáciu inklúzie a desegregácie z plánu obnovy. Práve opatrenia v oblasti inklúzie sú v pláne obnovy pre školstvo jednou z kľúčových priorít.

VÍTAM SVETLANU SÍTHOVÚ NA MINISTERSTVE 😊 Síce s oneskorením, ale predsa. Veľmi ma teší, že Svetlana Síthová posilnila…

Posted by Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny on Friday, January 29, 2021

Zdroj: TS MŠVVaŠ SR, foto: FB MŠVVaŠ SR

Do redakčného tímu sa pridala vo februári 2014. Vyštudovala síce verejnú politiku, no doma sa najviac cíti v kultúrno-spoločenských či lifestylových témach. Je rada v kontakte s ľuďmi, preto ju baví prinášať rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami z „našich končín“.