Tragická dopravná nehoda: Pri čelnej zrážke prišla o život spolujazdkyňa (57)

2786
nehoda banovce

V nedeľu 5. júna podvečer došlo v Bánovciach nad Bebravou k vážnej dopravnej nehode. Žiaľ, nešťastie si vyžiadalo jeden ľudský život. 

Ako popisuje polícia, 58-ročný vodič auta značky Toyota jazdil smerom od centra mesta po Partizánskej ulici. Pred rodinným domom mal prejsť do protismeru a vojsť do cesty vozidlu značky Ford. „To riadila 41-ročná vodička, následne došlo k čelnej zrážke. Spolujazdkyňa (57) sediaca vzadu napriek tomu, že bola pripútaná bezpečnostným pásom, utrpela vážne zranenia a v kritickom stave bola odvezená do nemocnice. Tam na druhý deň v ranných hodinách zomrela,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Pri nehode sa ľahko zranil vodič Toyoty a ľahké zranenie utrpelo aj dieťa, sediace taktiež vzadu na zadnom sedadle. Obaja boli po ošetrení z nemocnice prepustení. Vodička a spolujazdec z Fordu vyviazli z kolízie bez zranení.

Dychová skúška u vodičov bola negatívna. „Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na zhruba 17 000 eur. Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania, už je začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenie,“ dodala hovorkyňa.

nehoda banovce nehoda banovce

Zdroj a foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.