Trest ho neminie: Bánovčana (66) zastavila polícia, odmietol dychovú skúšku i vyšetrenie!

578

Opäť alkohol! Tentokrát polícia odhalila dvoch nezodpovedných vodičov v Bánovciach nad Bebravou a blízkom okolí.

Dopravní policajti z Bánoviec nad Bebravou vzniesli obvinenie pre prečin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky voči 66-ročnému mužovi z Bánoviec nad Bebravou. Obvinený vodič mal jazdiť v poobedňajších hodinách (cca o 16.20 hod.) na aute značky Ford v Bánovciach nad Bebravou po ulici J. G. Tajovského, kde bol zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou Obvodného oddelenia Bánovce nad Bebravou. „Pri kontrole vodič odmietol vykonať dychovú skúšku na zistenie návykovej látky a taktiež sa odmietol podrobiť lekárskemu vyšetreniu,“ skonštatoval Pavol Kudlička, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

V druhom prípade opitého vodiča muži zákona pristihli v obci Prusy. 42-ročný muž mal v nočných hodinách (cca o 23.00 hod.) jazdiť na aute značky Opel, pri kontrole sa vodič podrobil dychovej skúške s výsledkom merania 0,53 mg/l (1,10 promile) alkoholu v dychu. „Obom obvineným vodičovi hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,“ dodal Kudlička.

Polícia opätovne upozorňuje vodičov, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne ohrozujú životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky. Polícia takéto kontroly na zistenie požitia alkoholu vodičmi bude  naďalej vykonávať v celom Trenčianskom kraji.

zdroj a foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.