Úlovok policajtov z Partizánskeho: Pri bežnej kontrole odhalili tvrdé drogy

2661

Policajti z Partizánskeho pri cestnej kontrole vozidla Fiat Punto zistili, že 23-ročná žena šoféruje, aj keď má rozhodnutím Okresného dopravného inšpektorátu v Topoľčanoch uložený zákaz. To však nebolo všetko.

Počas kontroly zbadali, ako spolujazdec vyhadzuje z auta podozrivý materiál. „Po predchádzajúcom súhlase prokurátora, vykonali prehliadku vozidla a osobnú prehliadku. V aute našli  plastové vrecká s obsahom kryštalického materiálu a zatavené injekčné striekačky taktiež s obsahom hnedého kryštalického materiálu. Expertíza potvrdila, že ide o metamfetamín, ktorý ovplyvňuje psychiku užívateľa. Zaistené množstvo predstavovalo celkom 65 bežných dávok drogy,“ uviedla Katarína Kuzmová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne. 

Vyšetrovateľ preto obvinil 37-ročného spolujazdca zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, ich držania a obchodovania s nimi.Na súd si počká vo väzbe. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ pokračovala hovorkyňa. Vodičku Fiatu neminulo obvinenie z marenia výkonu úradného rozhodnutia, o jej treste už súd rozhodol.

Zdroj a foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.