Umenie dedín opäť zaujalo

705
Foto: MTP

Už dávno vieme, že v našom regióne je veľa talentovaných ľudí. Teraz to potvrdili aj deti zo Súkromnej základnej umeleckej školy Ars Akademy, ktoré svoje diela vystavili na obdiv v Dome kultúry v Partizánskom v rámci ôsmeho ročníka výstavy Umenie dedín.

Na výstave boli použité techniky od výmyslu sveta. Aj vďaka nim dokázali deti vyjadriť rôznorodosť tém. Umelci vo veku od 5 do 14 rokov si na svojich výtvoroch dali záležať. Okrem kresby, maľby či keramiky sa talentovaným žiakom pod vedením pedagógov podarilo vyrobiť trebárs aj tradičný gobelín. „Gobelín sa robil tak, že sme si najskôr nastrihali staré handry. Výhodou okrem iného je, že takýmto spôsobom recyklujeme odpad. Dá sa to robiť aj na krosnách, ale my sme použili základný rám, osnovu a deti vytkávali klasickým spôsobom. Trvalo im to asi poldruha mesiaca a venovali sa tomu hlavne dievčatá, kým chlapci zasa tvorili niečo iné,“ vysvetlila riaditeľka školy Alena Valuchová. Slávnostná vernisáž zaplnila výstavnú sieň domu kultúry v pondelok 13. mája. Diela mladých umelcov ste si mohli prezrieť do 23. mája.

Vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte UKF v Nitre. Novinárčine sa chcela venovať už od základnej školy a vždy ju to ťahalo k písaniu. V Tempe pracuje od januára 2017. Najradšej má témy, v ktorých je nejaký háčik, ale ako si práca v malej redakcii vyžaduje, s výnimkou športu sa snaží byť doma vo všetkom.