Unikátna súťaž vo výmene kolies: Najrýchlejší automechanici sú školáci z Partizánskeho

197
vymena kolies najrýchlejší automechanik, soš j a batu

Autodielňa Strednej odbornej školy Jána Antonína Baťu v Partizánskom hostila v druhý februárový štvrtok pokračovanie podujatia s názvom Najrýchlejší automechanik. Zapojil sa školy nielen z okresu Partizánske, ale aj Prievidza či Trenčín. Najšikovnejší boli tento rok žiaci z Partizánskeho.

Súťaž medzi základnými školami mala svoju premiéru v minulom roku. Keďže zaznamenala úspech, SOŠ sa rozhodla pripraviť podujatie v spolupráci s Krajským centrom voľného času aj v tomto roku. Súťaž bola súčasťou náborových aktivít na študijný odbor automechanik – autoelektrikár, ktorý je v ponuke školy dlhé roky. Ide o dvojročný odbor s možnosťou nadstavby.

Výmena kolies pútala pozornosť

Súťažiť prišlo deväť tímov, tvorili ich deviataci základných škôl. „Väčšinou sa prihlásia chlapci, ktorí sú jednak technicky zručnejší, jednak si na tento odbor podávajú prihlášky. Ide o trojčlenné družstvá, sú pre nich pripravené tri disciplíny. Zrejme tou najatraktívnejšou je výmena kolies na osobnom aute. Stopuje sa im čas, za aký odmontujú a namontujú koleso späť. Druhou disciplínou je zaparkovanie elektrického autíčka na diaľkové ovládanie na vopred určené miesto, pričom musia obísť prekážky, v týchto disciplínach rozhoduje čas,“ vysvetlil jeden z rozhodcov Michal Bátora a zároveň učiteľ školy. V závere žiaci absolvovali aj teoretický test.

Víťazmi tohtoročnej súťaže boli žiaci zo Základnej školy Radovana Kaufmanna, druhú priečku obsadili školáci z Hornej Vsi a tretie miesto získali žiaci zo ZŠ vo Vrbovciach pri Myjave.

FOTOGALÉRIU nájdete na webe školy.

Foto: SOŠ

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.