V areáli letiska v Malých Bieliciach vznikne letné kino i galéria: Pozrite si vizualizácie

1900

Možnosti oddychu a vyžitia by sa v areáli letiska v mestskej časti Malé Bielice mali rozšíriť. Na pozemkoch vo vlastníctve mesta chce totiž súkromný investor vybudovať nové priestory.

Investor, ktorý už v areáli letiska prevádzkuje kaviareň, vybuduje nové priestory v časti, kde sa aktuálne nachádza detské futbalové ihrisko. Na ploche s rozlohou približne 300 m2 vznikne nový bar. „Ten bar by mal byť využitý asi len sezónne, uvidíme aký bude záujem ľudí, či to bude celoročne alebo sa bude využívať len počas letných mesiacov, počas súťaží,“ povedal investor Jozef Ondruška.

Modely lietadiel

Zámerom spoločnosti je okrem toho vybudovanie letného kina, ale i múzea s leteckou tematikou. „V galérii by som chcel, aby bola história letiska, aby ľudia mali aspoň aký-taký prehľad o tom, čo sa tu dialo. Moja predstava bola, že by sme tam umiestnili normálne lietadlo, ale asi pre veľkosť sa to tam nezmestí. Zrejme tam preto dáme modely viacerých lietadiel,“ doplnil investor. Spoločnosť okrem toho plánuje výsadbu stromov a zelene.

Pribudne aj detské ihrisko

Nový projekt počíta už aj s vybudovaním novej plochy pre deti, ktorú postaví samospráva. „Detské ihrisko vybudujeme zo zdrojov, ktoré sa nám podarilo získať z ministerstva práce,“ vysvetlil primátor Partizánskeho Jozef Božik. Plocha pre deti by mala byť hotová ešte počas tohto roka. „Zatiaľ sú prvky dané z ministerstva, ale bojujeme za to, aby boli charakterizované viac do oblasti letectva,“ upresnil investor.

Cyklotrasa je očakávaným projektom

Poslanci na svojom decembrovom zasadnutí investičný zámer spoločnosti jednohlasne odobrili. Okrem toho odsúhlasili úpravu prenájmu pozemkov na dobu určitú na 20 rokov s opciou na predĺženie doby nájmu o ďalších 20 rokov, ako prípad hodný osobitného zreteľa. V roku 2022 by taktiež mali odštartovať práce na cyklotrase, ktorá bude spájať Šimonovany a areál kúpeľov s celkovou dĺžkou viac ako 4,6 kilometra.

Autor vizualizácií: Miloslav Šimánek

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.