V Bošanoch horela výrobná hala: Evakuovať museli 40 zamestnancov!

3478

V  obci pri Partizánskom horelo. Požiar, ktorý mohol mal tragické následky pomohli uhasiť nielen hasiči, ale aj samotní zamestnanci spoločnosti.

 

Dňa 31. marca, krátko po pol druhej hodine poobede bol ohlásený požiar vzduchotechnického zariadenia, ku ktorému došlo v areáli súkromnej spoločnosti v obci Bošany, v okrese Partizánske. Na zásah boli vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Partizánskeho s dvomi cisternovými vozidlami. “Prvotným prieskumom hasičov bolo zistené, že ešte pre ich príchodom bola vykonaná evakuácia 40 zamestnancov spoločnosti, ktorí sa bez zranení nachádzali na voľnom priestranstve,” uviedol Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne.

Požiar, ktorý sa po odsávaní postupne rozšíril aj na podhľad výrobnej haly sa podarilo miestnym zamestnancom lokalizovať pomocou 11 hasiacich prístrojov. Taktiež vykonali odpojenie objektu od prívodu energií a začali s prirodzeným odvetraním postihnutého priestoru.

Hasiči z Partizánskeho zasahujúci v dýchacích prístrojov vnikli do vnútorných priestorov haly a pomocou jedného hasebného prúdu požiar zlikvidovali. “Následne, pomocou termovíznej kamery, vo vzduchotechnike vyhľadávali a postupne likvidovali skryté lokálne ohniská. Na záver všetky vnútorné priestory postihnutého objektu skontrolovali, po čom miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície,” dodal Petrík.

Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

zdroj: KR HaZZ Trenčín, foto: ilustračné, fb Prezídium HaZZ