V okrese Partizánske opravia cesty za viac ako pol milióna eur: O ktoré úseky pôjde?

1559
opravia cesty brozdany

V rámci Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) poslanci v závere minulého roka schválili financovanie renovácie viacerých komunikácií v kraji, zahrnuté sú aj tri úseky v okrese Partizánske.

„Župa plánuje v roku 2022 vo všetkých 9 okresoch kraja zrekonštruovať 51 úsekov ciest v dĺžke presahujúcej 59 kilometrov. Predmetom realizácie budú súvislé opravy ciest II. a III. triedy Trenčianskeho samosprávneho kraja z dôvodu potreby odstránenia porúch. Opätovne pôjde o súvislé, celoplošné opravy, do ktorých z vlastného rozpočtu investuje 7,5 milióna eur,“ uviedla hovorkyňa TSK Lenka Kukučková. V pláne opráv vozoviek na území kraja sú pre tento rok zahrnuté tri úseky v okrese Partizánske.

Tri kilometre dlhý úsek

Prvým je cesta  III/1745 medzi obcami Ostratice a Žabokreky nad Nitrou v celkovej dĺžke 2,8 km, kde sa plánuje investovať 342 108 eur. Druhým je 150 metrov dlhý úsek cesty  II/592  v katastrálnom území Ostratíc s predpokladanými nákladmi 21 937 eur.

Vodiči by sa mali dočkať aj renovácie cesty II/592 medzi Livinou a Nadlicami, kde kraj plánuje opraviť úsek v dĺžke 1,2 km s investíciou 166 812 eur. „Spolu je to takmer 4,2 km ciest za viac ako 530 000 eur s DPH,“ doplnila hovorkyňa.

Opravy čakajú aj susedný okres

Župa ráta aj s obnovou v okrese Bánovce nad Bebravou, opraví napríklad úseky medzi obcami Čuklasovce – Držkovce či Dolné Naštice – Pečeňany. Vlani sa v našom okrese kraju podarilo zmodernizovať úsek medzi obcami Nedanovce a Krásno v celkovej dĺžke 3 km, ako aj 2,5 km cesty z Turčianok do Klátovej Novej Vsi.

foto: MTP

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.