V partizánskej pôrodnici prišli v roku 2021 na svet tri dvojičky: Aké mená dávali rodičia najčastejšie?

1235
porodnica v partizanskom

Počet pôrodov v pôrodnici Nemocnice Svet zdravia v Partizánskom klesá. V roku 2019 sa ich vykonalo 652, predvlani 559 a minulý rok dokonca menej ako 500.

Ako informovala PR špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Bianka Krejčíová, v partizánskej nemocnici sa počas 2021 uskutočnilo 448 pôrodov. „Narodilo sa 231 chlapcov a 220 dievčat. Dvojičky si z pôrodnice odniesli tri mamičky,“ uviedla PR špecialistka.

Najčastejšími menami, ktoré rodičia vybrali pre svoje novonarodené dievčatká, boli Hana, Nela a Viktoria. U chlapcov dominovali mená Adam, Jakub a Samuel. Pre porovnanie, v minulom roku boli najviac obľúbené Nina, Sofia a Zara a medzi chlapcami Michal, Jakub a Marek.

Pracujú aj lekári zo zahraničia

Partizánska pôrodnica sa snaží postupovať podľa najnovších medicínskych poznatkov. Súčasťou tímu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia sú i mladí zahraniční lekári, ktorí pacientkam ponúkajú aj rôzne alternatívne postupy pôrodu a liečby. „Samozrejmosťou je, aby pôrod prebiehal v čo najpríjemnejšom prostredí. Mamičky si tiež môžu v spolupráci s personálom vytvoriť individuálny pôrodný plán či absolvovať predpôrodnú prípravu,“ dodala Krejčíová.

Foto: ilustračné pixabay.com

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.