V Partizánskom narastá počet krádeží bicyklov

1416

Polícia upozorňuje občanov Partizánskeho, že sa v poslednej dobe množia krádeže vlámaním do pivníc obytných domov, odkiaľ sú následne odcudzené bicykle.

Na tiesňovú linku prichádzajú oznámenia o krádežiach vlámaním ako v nočnej tak aj v dennej dobe. Polícia preto apeluje na väčšiu ochranu majetku a zváženie lepšieho zabezpečenia svojich pivníc a pivničných priestorov v obytných domoch,“ vysvetlila Katarína Kuzmová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne.

Využiť sa dajú mreže alebo kvalitnejšie dvere tak, aby páchatelia nemali zľahčenú možnosť vniknutia do priestoru. Užitočné je aj kamerové zabezpečenie a stále platí, že najlepšie je mať všímavých susedov.

Polícia odporúča vždy za sebou riadne zatvoriť vchodové dvere do bytového domu a nikdy neotvárať neznámym osobám, ktoré sa snažia dostať dnu pod rôznymi zámienkami. „Ak spozorujete podozrivé, respektíve cudzie osoby, ktoré sa dlhšie pohybujú po bytovom dome, oznámte to na čísle 158,“ dodala.

Zdroj a ilustračné foto: KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.