V Partizánskom niekto kradne kuchynský odpad: Motív mesto nepozná

2920
zber kuchynskeho odpadu partizánske

Nie auto, bicykel či kolobežka. V Partizánskom začal miznúť kuchynský bio odpad, ktorý mesto zbiera adresne z bytových domov a vrecká z chodníkov následne odváža zberová firma. Motív samospráve zatiaľ nie je jasný, o pomoc prosí všímavých obyvateľov.

Vrecká naplnené kuchynskými zvyškami miznú z Nádražnej ulice a Malej okružnej. Po tom, ako ich zamestnanec komunálnej čaty zozbiera spred bytov, vloží ich do veľkej tašky a položí na chodník pred ihrisko Žihadielko.

Takto vyzbierané čakajú na vozidlo zberovej spoločnosti, ktoré následne tašky odvezie. Kým však príde auto, vrecká zmiznú. Ako informovala Andrea Bencelová, vedúca životného prostredia MsÚ v Partizánskom, stalo sa už to niekoľkokrát.

Pre samosprávu je to problém aj v tom, že chýbajúci odpad znižuje mestu mieru vytriedenia, ako aj množstvo, ktoré putuje do bioplynovej stanice. Zatiaľ sa nepodarilo odhaliť zlodeja, ani dôvod prečo odpad kradne. Samospráva preto prosí o pomoc obyvateľov.

Ak zbadáte auto, ktoré nakladá vrecká s odpadom, kontaktujte mestskú políciu, auto s evidenčným číslom odfoťte, prípadne si číslo aspoň zapíšte. Zber sa vykonáva v pondelky a piatky v ranných hodinách.

Foto: MTP

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.