V Partizánskom sa začalo s opravou výtlkov, radnica žiada o ohľaduplnosť

88

S príchodom jari sa samospráva tradične púšťa do lokálnych opráv jám a výtlkov. Práce odštartovali v minulom týždni, v prípade dobrého počasia by mali by hotové do konca apríla.

Ako redakcii potvrdil Peter Minárik z oddelenia životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Partizánskom, celkovo sa počas najbližších týždňov podarí opraviť zhruba 1 500 metrov štvorcových výtlkov a sieťových rozpadov.

„Začali sme s ulicami v centre mesta. Najskôr sa poškodená časť technikou obreže, starý asfalt sa vybúra, plocha sa vyčistí a natrie sa penetračným náterom. Nakoniec sa celý výtlk vyplní novou asfaltovou zmesou, vďaka použitiu špeciálnej pásky sa voda do okrajov nedostane,“ vysvetlil proces Peter Minárik.

Prejdú aj mestské časti

V zozname sú desiatky miest, ktoré sa opravia. Cestári zavítajú do takmer všetkých mestských častí. V rámci centra sa viacero plôch opraví napríklad na Nábrežnej, Družstevnej či Červenej ulici. Na Štrkovci je toho najviac v pláne na Dukelskej, Riečnej a Moyzesovej ulici či na Ulici Slobody. Na sídlisku Luhy I sa opraví napríklad i plocha na Malej okružnej pri bytovom dome č. 905, na Luhoch II medzi inými aj časť na Veľkej okružnej pri bytovom dome č. 1209.

Na komunikáciách, kde bude prebiehať lokálna oprava, bude premávka do určitej miery obmedzená, radnica preto žiada motoristov aj ostatných účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie a správali sa ohľaduplne. Samospráva do lokálnych opráv zainvestuje zhruba 45-tisíc eur.

Foto: FB Chceme zmenu v PE

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.