V Partizánskom vybudujú desiatky nových odstavných miest

707
Nové parkovacie miesta, Partizánske, parkovanie,

Možnosti, kde v centrálnej zóne Partizánskeho zaparkovať, sa pre vodičov čoskoro rozšíria. Mesto v tejto súvislosti investuje do budovania nových parkovacích miest cez 160-tisíc eur.

V závere septembra odštartovala rekonštrukcia areálu pri bytovom dome č. 173 na Škultétyho ulici. V lokalite by mala vzniknúť odstavná plocha pre zhruba 17 vozidiel s kolmým státím. „Obyvatelia daného bytového domu sa sťažovali, že pri budove parkuje mnoho áut a oni potom nemajú kde odstaviť tie svoje. Plochy boli doteraz štrkové, z tohto dôvodu neboli miesta ani zaradené do platenej parkovacej zóny a za státie sa neplatilo,“ vysvetlil Igor Fábry z oddelenia životného prostredia MsÚ v Partizánskom.

Súčasťou parkovacej zóny

Nová spevnená plocha bude z vegetačnej a príjazdová komunikácia zase zo zámkovej dlažby. Použije sa aj 460 m2 rozobratej zámkovej dlažby, ktorú mesto získalo zadarmo v minulom roku. Samospráva predpokladá, že po rekonštrukcii sa miesta zaradia do parkovacej zóny, odsúhlasiť to budú musieť ešte poslanci. „Aktuálne vyberáme pôvodné podložie, potom budeme pokračovať s umiestením obrubníkov, zhutnením štrkového lôžka a položením dlažby. Zatiaľ sa na stavbe nevyskytli žiadne neočakávané udalosti, podľa zmluvy máme dielo odovzdať do konca roka, predpokladáme ale, že budeme hotoví za nejaké tri týždne,“ zhodnotil majiteľ dodávateľskej firmy Viliam Manduch. Samospráva do projektu zainvestovala 29-tisíc eur.

Neudržiavaný areál zmodernizujú

Do parkovacej zóny chce samospráva zaradiť aj plánovanú odstavnú plochu na križovatke Riečnej ulice a Námestia SNP. „Ide o dlhodobo nevyužívaný pozemok, ktorý mesto na tento účel odkúpilo. Na ploche 940 m2 vybudujeme parkovisko pre 30 osobných áut. Spevnené plochy budú zhotovené zo zámkovej dlažby,“ povedal Igor Fábry. Súčasťou bude aj priestor s novou zeleňou, vysadia sa stromy i kríky. Pri objekte regulačnej stanice plynu, s ktorou pozemok susedí, stavebná spoločnosť vybuduje nové betónové bariérové oplotenie. „Plochu bude osvetľovať sedem nových LED svietidiel s úsporným výkonom,“ dodal Igor Fábry.

Na základe verejného obstarávania bola cena investície stanovená na takmer 132-tisíc eur, pričom doba výstavby je 75 dní. Ak by projekt išiel podľa plánu, spevnené plochy by mali byť vodičom k dispozícii ešte pred koncom kalendárneho roka.

(kj), foto: FB Chceme zmenu v PE