V regióne pribudla zaujímavá atrakcia: Obria lavička s výškou 2,6 metra láka i cezpoľných návštevníkov

5506
lavička skýcov
foto: FB Obec Skýcov

Obec Skýcov sa môže pochváliť novou lavičkou. Sadnúť si však môžete až vtedy, keď sa vám na ňu podarí vyliezť. Jednoduché to veru nebude. Lavička má totiž 2,60 metra so sedadlom vysokým 1,35 metra.

 Ako nám prezradil starosta Skýcova Tomáš Kolembus, lavičku pre „obrov“ sa obec rozhodla vybudovať v rámci podpory regionálneho turizmu. „Má slúžiť pre návštevníkov na fotenie. Tento nápad som mal v hlave už dávno, ale hľadal som nejakého investora, ktorý by nám finančne pomohol s kúpou dreva. Podarilo sa nám presvedčiť majiteľa súkromnej firmy zo Zlatých Moraviec, že to bude určite navštevované miesto, na čo spoločnosť zaplatila kúpu dreva,“ vysvetlil Tomáš Kolembus. O samotnú realizáciu sa postarali pracovníci miestneho obecného úradu, pričom kompletná výroba lavičky trvala asi dva týždne.

lavička skýcov lavička skýcov

Blízko rozhľadne

„Ako najvhodnejšie miesto sa nám zdal areál Vápeníc za obcou v smere na Klátovu Novú Ves. Toto miesto sme zvolili z troch dôvodov – prvý bol bezpečnostný dôvod, ide totiž o rovinu,“ uviedol starosta. Tým druhým bola podľa jeho slov lokalita vedľa hlavnej cesty a tretím blízke parkovisko, z ktorého je aj východiskový bod na 18 metrov vysokú rozhľadňu na Vápennom vrchu. Tú sa obci podarilo vybudovať ešte v minulom roku.

Nová atrakcia hneď po svojom osadení začala pútať pozornosť domácich i cezpoľných, odfotiť sa namiesto prišli dokonca už aj svadobčania. „Sami sme prekvapení záujmom verejnosti o túto lavičku. Každý víkend tam chodí niekoľko desiatok ľudí zo širokého okolia a teší ma hlavne záujem malých detí, ktoré sa tam rady fotia,“ dodal starosta.

foto: Ivana Žikavská, titulná foto: FB Obec Skýcov

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.