Vážna nehoda ťahača s cisternou pri Chynoranoch: Zranenému vodičovi pomáhali záchranári

2412
cisterna nehoda chynorany kr hazz

Vo štvrtok 15. októbra, krátko po deviatej hodine ráno, bola ohlásená dopravná nehoda kamióna prevážajúceho cisternu s pohonnými látkami, ktorá sa stala v katastri obce Chynorany v okrese Partizánske.

Na zásah boli postupne vyslaní deviati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Partizánskeho s dvomi zásahovými vozidlami. „Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že havarovaný ťahač s cisternovým návesom zostal uviaznutý v poli vedľa cesty, prevrátený na boku. Pri dopravnej nehode sa zranil vodič, ktorý sa nachádzal mimo  vozidla. Z palivovej nádrže ťahača unikali prevádzkové kvapaliny, pričom k poškodeniu cisterny nedošlo,“ uviedol Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne.

Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti a zranenému vodičovi poskytli do príchodu zdravotníkov ZZS predlekársku prvú pomoc a ošetrenie. Súčasne na postihnutom vozidle vykonali požiarno-bezpečnostné opatrenia a prevádzkové kvapaliny unikajúce z poškodenej palivovej nádrže zachytávali do zberných nádob.

Na miesto udalosti sa dostavili pracovníci spoločnosti, odťahovej služby, ako aj zástupca výrobcu cisternových návesov, ktorý stanovil ďalší postup pri manipulácii s návesom. Po zdvihnutí prevrátenej cisterny späť na kolesá boli do náhradného cisternového vozidla postupne prečerpané všetky prevážané pohonné látky.

K úniku PHM prevážaných v cisternovom návese v dôsledku dopravnej nehody, resp. pri ich následnom prečerpávaní nedošlo. „O udalosti bol informovaný aj Inšpektorát životného prostredia, ktorý po vytiahnutí ťahača s návesom koordinoval ďalšie činnosti spojené s odstránením a likvidáciou kontaminovanej pôdy, do ktorej vytiekla časť PHM z poškodenej palivovej nádrže vozidla,“ dodal Petrík. cisterna nehoda chynorany kr hazz

cisterna nehoda chynorany kr hazz

Dopravna nehoda pri obci chynorany cisterna plna phm v poli bez uniku phm z navesu a vodic bez zranenia

Uverejnil používateľ Odťahovka Klas Trnava Štvrtok 15. októbra 2020