VIDEO: Gymnázium v Partizánskom obnovilo školskú florbalovú ligu

78
florbal gymnázium partizanske

Na Gymnáziu v Partizánskom už niekoľko rokov pôsobí Školská florbalová liga. Ide o záujmový krúžok, ktorý si získal svojich stálych nadšencov. Pandémia ligu zastavila, ale v tomto školskom roku je späť v plnej sile.

Krúžok prebieha každý utorok v telocvični, kde sa hrajú dva zápasy. „Školská florbalová liga sa začala asi pred 15 rokmi. Zakúpili sa prvé sady hokejok a žiaci boli do nového športu pobláznení. Hrávalo sa až do pandémie, ktorá túto aktivitu stopla, nedohrali sme ani základnú časť. Keď sme sa po dvoch, troch rokoch vrátili do školy, deťom sa akosi nechcelo, ale našťastie v tomto školskom roku sa nám ju podarilo znovu obnoviť,“ ozrejmil učiteľ miestneho gymnázia a zároveň vedúci krúžku Martin Znášik. Našiel sa dostatočný počet záujemcov.

Dohromady dali šesť zmiešaných družstiev, v ktorých sú chlapci aj dievčatá od prvého ročníka osemročného gymnázia až po maturantov. Jedno družstvo je učiteľské. Do školskej aktivity sa zapájajú aj niekoľkí žiaci z iných základných a stredných škôl v meste. „Najväčšia motivácia je, keď hrajú proti učiteľskému družstvu. To je vždy veľká výzva. Proti nám sa zakaždým nazbiera kompletné družstvo. Naposledy sme tu mali maturantov, ktorých proti nám nastúpilo 12 – 15,“ prezradil Martin Znášik. Či sa bude hrať séria vylučovacích zápasov o konečného víťaza, takzvané play-off, je zatiaľ otázne. Ako uviedol vedúci krúžku, niektoré zápasy majú ešte odložené. Záleží od toho, kedy sa dohrajú. Keďže je veľká pravdepodobnosť, že do play-off postúpia maturanti, bude sa to zohľadňovať, aby ich aktivity nevyrušovali pri príprave na maturitu.

Gymnázium dosiahlo s florbalom mimoriadny úspech. „Pred približne tromi, štyrmi rokmi sa dala dohromady partia už teraz bývalých žiakov, vtedy aktívnych florbalistov za FBK Harvard Partizánske, ktorí zhodou okolností boli vo veľkej miere žiakmi našej školy v rôznych ročníkoch. Hrávali školskú florbalovú ligu, z nich sme postavili jedno veľmi silné družstvo,“ zaspomínal si vedúci krúžku. To sa cez postupové kolá dostalo až do celoslovenského finále v Košiciach. Tam hráči porazili všetkých súperov a stali sa majstrami Slovenska vo florbale stredných škôl.

Foto a video: MTP

Vyštudovala editorstvo a vydavateľskú prax na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Miluje knihy a písanie. Rada s ľuďmi komunikuje a rovnako ich počúva, preto ju baví prinášať životné príbehy, ktoré majú výpovednú hodnotu.