Aktuálne najlepšia slovenská amatérska bodyfitneska Agáta Hlavačková z Partizánskeho je vo výbornej forme. Dôkazom sú jej úspechy, ktoré si domov priniesla zo zahraničia.

Najprv sa v úvode októbra predstavila na súťaži Diamond Cup v českej Prahe, kde získala striebro. V druhej polovici novembra vycestovala do srbského mesta Čačak na podujatie Diamond Cup Serbia 2020, ktorým pokračoval seriál medzinárodných prestížnych súťaží amatérov v kulturistike, physique, fitness a bodyfitness federácie IFBB.

Po striebre kov najvyššieho lesku

Súčasná nepriaznivá epidemiologická situácia a obmedzené cestovanie v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom výrazne okresali účastnícke pole. O medaily zabojovalo 21 mužov a 27 žien z trinástich krajín. Medzi nimi boli štyria reprezentanti Slovenska. Z nich si najlepšie viedla práve Agáta. Pôvodne sa mala predstaviť v kategórii bodyfitness žien nad 163 cm, no pre nízkych počet štartujúcich sa súťažilo v spoločnej kategórii žien bodyfitness open. Na podujatí sa Slovenka prezentovala vo vynikajúcej forme a po druhej priečke v Českej republike si zo Srbska priniesla zlato.

„Som spokojná, tentoraz som predviedla lepšiu prezentáciu než v Prahe a taktiež som sa na súťaži aj lepšie cítila,“ povedala Agáta Hlavačková, ktorú na ceste do stredu Balkánskeho polostrova neodradila ani nepriaznivá epidemiologická situácie, aká panuje v celej Európe. „Obavy som nemala. Pred vycestovaním do Srbska sme preverovali epidemiologickú situáciu v krajine. Navyše, podujatie sa kvôli hygienickým opatreniam konalo bez divákov, čo je pre nás súťažiacich veľmi smutné a neobvyklé. Na registrácii nám zmerali telesnú teplotu, mimo prezentácie na pódiu boli povinné rúška a samozrejmosťou bola aj dezinfekcia,“ priblížila.

Boj o vstupenku medzi profesionálov

Aj napriek suverénnemu víťazstvu sa však Agáte Hlavačkovej nepodarilo získať Elite PRO kartu, ktorá je vstupnou bránou medzi profesionálov a umožňuje štart na ich súťažiach v zahraničí. „Kvôli pandémii sa súťaže zúčastnilo veľmi málo pretekárov, preto PRO karty za prvenstvá neboli udeľované. Samozrejme, som sklamaná, rovnako ako môj priateľ a tréner. Do Srbska sme merali cestu práve kvôli zisku PRO karty. Každý víťaz však získal právo žiadať si o ňu u prezidenta asociácie,“ vysvetlila Agáta Hlavačková, ktorá túto možnosť zatiaľ nevyužila. „Mám síce prichystané všetky podklady, ale chcem si PRO kartu vybojovať na pódiu,“ skonštatovala.

Pokiaľ sa epidemiologická situácia vo svete alebo aspoň v Európe do decembra zlepší, chcela by sa poslednýkrát pokúsiť zabojovať o kartu v Českej republike na súťaži FITNESS MANIA CLASSIC 4. Konať sa má 20. decembra v Kladne. Ešte pred súťažou za riekou Moravou sa Agáta Hlavačková mala predstaviť na majstrovstvách Slovenska naplánovaných na 14. novembra, kde stále úradujúca slovenská šampiónka mala obhajovať zisk titulu v kategórii bodyfitness žien nad 163 cm. Republikové majstrovstvá však tak ako všetky hromadné podujatia zrušil Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Igor KOPČEK: tesné 2. miesto pre Agátu HLAVAČKOVÚ na 2020 IFBB Diamond Cup Praha znamená, že jej tesne, veľmi tesne…

Posted by EastLabs.sk – web o kulturistike a fitness on Sunday, October 4, 2020

Obmedzená príprava

„Prípravu, momentálne v obmedzených možnostiach, teda smerujem až na českú súťaž. Dúfam, že sa v decembri v Kladne postavím na pódium a v konkurencii viacerých pretekárok získam PRO kartu,“ nádeja sa bodyfitneska. Tak ako všetci zamestnanci a prevádzkovatelia fitness centier na Slovensku, aj Agáta Hlavačková, ktorá je trénerkou v posilňovni Moneta fitness v Partizánskom, zažíva v súčasnosti ťažké časy.

Na základe nových opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré platia od 15. októbra, sú všetky fitness centrá na Slovensku zatvorené. „Samozrejme, do Kladna pocestujem, ak mi to dovolí nielen epidemiologická, ale aj finančná situácia. Pretože, povedzme si na rovinu, kvôli nariadeným opatreniam som prišla o to, čo ma v súčasnosti živí. Pevne však verím, že sa situácia zlepší,“ vyslovila prianie na záver Agáta Hlavačková.

Foto: FB Balkan Bodybuilding and Fitness Federation, FB Agi Hlavačková, EastLabsk.sk

Video: YT, IG Agi Hlavačková