VIDEO: Sputnikom V očkujú už aj v Trenčianskom kraji

355
očkovanie sputnik trenčiansky kraj

Vo štvrtok 10. júna začala bojnická nemocnica vo svojom vakcinačnom centre očkovať aj vakcínou Sputnik V. Nemocnica v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja je jednou z 8 nemocníc na Slovensku, ktorým Ministerstvo zdravotníctva SR pridelilo možnosť očkovania touto vakcínou.

Milo nás prekvapil záujem ľudí o očkovanie Sputnikom V. K dnešnému dňu máme zaevidovaných viac ako 300 ľudí. Očkovať ním budeme raz do týždňa, a to vo štvrtok,“ povedal námestník nemocnice Milan Henčel.

„Personál nemocnice je veľmi milý, som naozaj prekvapená ich skvelým prístupom. Očkovanie prebehlo rýchlo, bez problémov a bezbolestne. Zo samotnej vakcíny nemám vôbec strach,“ priblížila Lenka, jedna z prvých osôb zaočkovaných Sputnikom V v Trenčianskom kraji.

„Ide o komplikovanejšiu vakcínu v porovnaní s inými. Je to najmä tým, že od jej rozmrazenia sa musí podať do 2 hodín, logistika pri tomto type vakcíny je taktiež náročnejšia,“ doplnila Miroslava Masaryková, vedúca sestra vakcinačného centra v NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach.

Foto a video: TSK