VIDEO: Stovka nadšencov roztancovala areál školy SOŠ J. A. Baťu v Partizánskom

3682
soš tanec jerusalema

V piatok 29. apríla celý svet oslavoval Medzinárodný deň tanca. Stredná odborná škola J. A. Baťu v Partizánskom nezostala bokom.

S nápadom prišiel učiteľ strednej školy Pavol Žikavský. „Keďže rád tancujem, napadlo mi, že niečo so žiakmi aj učiteľmi pripravím. Veľmi sa mi páči pieseň Jerusalema s vokálmi africkej speváčky Nomcebo Zikode, ktorá sa stala hitom hlavne cez lockdown. Tancovala sa po celom svete, zapojili sa učitelia, hasiči či zdravotné sestry,“ prezradil dôvody výberu  stredoškolský učiteľ.

Snaha sa oplatila, v piatok doobeda sa multifunkčné ihrisko strednej školy premenilo na rozmerné pódium. Do nápadu učiteľa sa napokon zapojilo 85 žiakov a 10 učiteľov.

„Je to veľmi pekná výzva, ktorá spája celý svet, to je asi prvoradé. Ja tancujem od malička, pre mňa to nebol žiaden problém zvládnuť to,“ povedala študentka Monika Gašparovičová. Tanečníci nacvičovali týždeň a pol, a to každý deň zhruba hodinu. Synchronizovanie nebolo jednoduché, s každým tréningom sa však zlepšovali. „Ja robím bojové športy, preto som sa musel viacej uvoľniť, ale išlo to a veľmi ma to bavilo,“ prezradil študent Matúš Harant.

Oslavovali aj uvoľnenie opatrení

Odvážlivci neoslavovali len sviatok tanca, ale aj najväčšie uvoľnenie protipandemických opatrení za posledné dva roky, ktoré im umožnilo zorganizovať takéto podujatie. „Veľmi si vážim ich ochotu dva týždne nacvičovať podľa mňa náročný program, pretože tá choreografia nie je až taká jednoduchá,“ pochválila odvážlivcov riaditeľka SOŠ J. A. Baťu Katarína Hartmannová.

soš tanec jerusalema soš tanec jerusalema soš tanec jerusalema soš tanec jerusalema soš tanec jerusalema

Foto: SOŠ J. A. Baťu Partizánske