VIDEO: V okrese Partizánske opravujú cesty za viac ako milión eur

819
oprava cesty klatova nova ves turčianky

Trenčianska župa počas leta opraví viac ako 60 kilometrov ciest druhej a tretej triedy. Do okresu Partizánske poputuje z rozpočtu kraja najväčší finančný balík vo výške takmer 1 100 000 eur.

Podľa slov predsedu TSK Jaroslava Baška sa vyberali také úseky, ktoré sú na tom najhoršie a sú najkritickejšie. Medzi také rozhodne patrí úsek cesty v smere na Klátovu Novú ves cez Turčianky. Súkromná stavebná spoločnosť zmodernizuje úsek v celkovej dĺžke 2,5 kilometra za takmer 300-tisíc eur.

Druhým úsekom, ktorý sa počas leta obnoví, je cesta II/593 medzi obcami Brozdany a Krásno, na opravu troch kilometrov kraj zainvestoval takmer 800-tisíc eur. „Som rád, že sa nám to podarilo vysúťažiť a začať tak, aby sme rekonštrukciu mohli urobiť cez leto. Pretože sa nám stávalo, že súťaže sa nám natiahli až do jesene, kedy nie je také stabilné počasie,“ vysvetlil župan.

Žiadny úsek cesty nebude počas rekonštrukcie úplne uzatvorený, práce budú prebiehať v polovičnom profile. Stavebná spoločnosť má na dokončenie prác maximálne 20 dní. Súvislé opravy znamenajú odfrézovanie povrchu, vyrovnanie nerovností a pokládka obrúsenej vrstvy. „Kde je potrebné, tam sa robí čistenie a spevnenie priekop, ako i a spevnenie priepustov,“ doplnil Martin Beniač, zástupca stavebnej firmy.

Foto: MTP

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.