Víkend na našich cestách v znamení drog: Marek (39) a Roman (32) ohrozovali životy iných!

1338

Policajti z Partizánskeho počas jednej služby počas víkendu zistili až dvoch vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom omamných a psychotropných látok.

U vodičov boli dychové skúšky na zistenia požitia alkoholu negatívne, ale kontrolovaní vodiči javili známky požitia omamných látok. „Orientačné skríningové vyšetrenie potvrdilo prítomnosť omamných látok. Z testov je zrejmé, že 39-ročný Marek viedol vozidlo pod vplyvom amfetamínu a metamfetamínu a 32-ročný Roman pod vplyvom amfetamínu, metamfetamínu, benzodiazepinu a canabis, uviedol Pavol Kudlička z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Obaja jazdou pod vplyvom omamných a psychotropných látok ohrozovali nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. „Na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sme zaslali žiadosť, aby z biologického materiálu spracoval výsledky toxikologicko-chemickej analýzy, na stanovenie koncentrácie omamných látok.
Podľa výsledkov lekárskeho vyšetrenia budeme postupovať v trestnom alebo priestupkovom konaní,“ dodal Kudlička. 

Oboch vodičov tak za túto jazdu neminie postih. Muži zákona upozorňujú, že akékoľvek omamné látky, alebo alkohol za volant nepatria. Vodiči jazdiaci pod vplyvom alkoholu, ale i drog svojou jazdou ohrozujú najmä nás všetkých – ostatných účastníkov cestnej premávky. V prípade zistenia takýchto osôb, polícia postupuje nekompromisne.

zdroj: KR PZ Trenčín, foto: (ilustračné), KR PZ Trenčín