Vodička (37) v Malých Bieliciach ohrozovala životy iných: Drogy, veľká rýchlosť a bez platnej STK!

3590

Zdá sa, že nezodpovedných vodičov pribúda. Problémom však nie je len alkohol, ale aj drogy.

Dopravní policajti z Partizánskeho počas merania rýchlosti na ceste v Malých Bieliciach namerali osobné vozidlo Škoda, ktorého vodička prekročila maximálnu povolenú rýchlosť v obci o 11 km/hodinu. Ďalej policajti zistili, že vozidlo má už neplatnú technickú aj emisnú kontrolu. „Policajti si počas komunikácie s vodičkou všimli, že 37-ročná žena javila známky požitia omamných látok. Na otázku policajta, či jazdí pod vplyvom omamných látok odpovedala, že sa jej mohli nejaké omamné látky dostať do tela „omylom“. Preto policajti vodičku vyzvali k odberu biologického materiálu, s čím vodička súhlasila,“ informoval Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

Výsledky skríningového vyšetrenia potvrdili, že 37-ročná vodička z okresu Partizánske viedla vozidlo pod vplyvom metamfetamínu a amfetamínu. Vodičke bol odobratý biologický materiál na bližšie skúmanie, ktoré určí, či sa  dopustila priestupku alebo trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sme zaslali žiadosť, aby z biologického materiálu spracoval výsledky toxikologicko-chemickej analýzy, na stanovenie koncentrácie omamných látok. „Podľa výsledkov lekárskeho vyšetrenia budeme postupovať v trestnom alebo priestupkovom konaní. Vodičku za túto jazdu každopádne neminie postih,“ dodal Kudlička.

zdroj a ilustračné foto: KR PZ Trenčín