Vstup psov do Parku J. A. Baťu v Partizánskom je opäť oficiálne povolený

88
zakaz psi park j a batu partizanske

Jednou z tém, ktorá Partizánskym rezonovala v uplynulom roku, bol vstup psov do Parku Jana Antonína Baťu na Námestí SNP v Partizánskom. Mestské zastupiteľstvo ešte vlani na júnovom zasadnutí schválilo úpravu príslušného všeobecne záväzného nariadenia (VZN), čím bol vstup psov do parku zakázaný.

Dôvodom bolo najmä to, že niektorí psičkári po svojich domácich miláčikoch neupratujú. A keďže sa park nachádza v blízkosti škôl, deti ním nielen prechádzajú, ale ho tiež využívajú v rámci vyučovania. V rámci zmeny VZN ale mohli po novom psičkári so svojimi domácimi miláčikmi na vôdzke navštevovať Park M. R. Štefánika na Hrnčírikovej ulici.

Po tomto kroku sa však spustila búrlivá vlna kritiky. Primátor Jozef Božik sa preto v polovici októbra minulého roka rozhodol iniciovať stretnutie obyvateľov centra s poslancami a členmi výboru danej mestskej časti. Výsledkom bol kompromis – zákaz vstupu psov do Parku J. A. Baťu sa zruší a psičkárom bude umožnené prísť so svojím domácim miláčikom, ale na vôdzke. Bola však potrebná aktualizácia VZN. Tú mestskí poslanci odobrili na decembrovom zasadnutí.

Mestské zastupiteľstvo schválilo aj zapracovanie pripomienky poslanca a predsedu Výboru mestskej časti Štrkovec Igora Kmeťa. Ten požadoval, aby sa priestranstvom, kde bude voľný pohyb psov zakázaný, ale bude umožnený vstup na vôdzke, stal aj park na Námestí mieru v mestskej časti Štrkovec.

Do Parku J. A. Baťu sa umiestnia nádoby na psie exkrementy a pri vstupe sa nainštalujú tabule o tom, ako sa majú ľudia na danom mieste správať. Vedenie mesta upozornilo, že ak sa situácia nezlepší a park bude plný exkrementov, mesto sa vráti k predošlému zákazu.

Foto: ilustračné pixabay.com

Vyštudovala editorstvo a vydavateľskú prax na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Miluje knihy a písanie. Rada s ľuďmi komunikuje a rovnako ich počúva, preto ju baví prinášať životné príbehy, ktoré majú výpovednú hodnotu.