Začína sa očkovanie prvou jednodávkovou vakcínou: Čas na registrovanie je obmedzený

288
očkovanie nemocnica partizanske

Ministerstvo zdravotníctva SR spustilo registráciu na ďalšiu vakcínu proti ochoreniu COVID-19. Jej výhoda spočíva v tom, že návštevu očkovacieho centra treba podstúpiť len raz.

Vakcína Janssen je jednodávková a poskytuje ochranu proti ochoreniu už po 14 dňoch po aplikácii. Je určená pre osoby od 18 rokov, prihlásiť sa je možné len po dobu 3 týždňov alebo do spotrebovania aktuálnych zásob. Vakcína Janssen je riešením pre tých, ktorí potrebujú byť plnohodnotne zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 čo najrýchlejšie.

Zásoby závisia od výrobcu

Prihlásiť sa možno tak, ako pri ostatných vakcínach, cez stránku korona.gov.sk. “Očkovať sa ňou bude vo vakcinačných centrách vybraných na základe záujmu, tiež formou výjazdovej očkovacej služby a možnosť výberu tejto vakcíny dostanú aj zamestnávatelia pre svojich zamestnancov. Ďalšie očkovanie jednodávkovou vakcínou v budúcnosti bude závislé od dodávok výrobcu,” povedala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Po registrácii budú záujemcovi o očkovanie pozvaní štandardnou formou. Podrobnosti o vakcíne Janssen sú zverejnené na stránke ŠUKL.

Aktuálne sa na Slovensku možno prihlásiť na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 na registrované dvojdávkové vakcíny (Pfizer, Moderna), registrovanú jednodávkovú vakcínu Janssen a do 30. júna 2021 aj na neregistrovanú dvojdávkovú vakcínu Sputnik V.

Zdroj: MZ SR, foto: ilustračné, FB UN BA