Zásah hasičov pri Partizánskom: Dodávka skončila mimo cesty a v plameňoch

1204
poziar dodavky pri obci Turcianky-04.02.2022

V piatok 4. februára, krátko po pol piatej hodine ráno bola ohlásená dopravná nehoda dodávky s následným požiarom. Udalosť sa stala na ceste č. III/1752 v katastri obce Turčianky v okrese Partizánske.

Na zásah boli vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Partizánskeho s jedným zásahovým vozidlom. „Dodávka po náraze do stromu začala horieť v motorovej časti, v dôsledku čoho sa požiar postupne šíril na celé vozidlo. Požiar sa pomocou ručných hasiacich prístrojov pokúšal uhasiť vodič auta,“ opísal Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne.

Hasiči z Partizánskeho zasahujúci v dýchacích prístrojoch zabezpečili miesto udalosti a za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovania vozidla nasadili jeden hasebný prúd. Následne pomocou vyslobodzovacieho náradia vnikli do nákladnej časti dodávky, kde zlikvidovali lokálne ohniská, po čom celé vozidlo skontrolovali termovíznou kamerou. „Pri udalosti sa nikto nezranil. Počas zásahu bola cesta č. III/1752 v danom úseku uzavretá v oboch smeroch,“ doplnil Petrík.

Zdroj a foto: KR HaZZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.