Zlodej konečne v rukách polície: Muža chytili v Čereňanoch, priznal aj ďalšie trestné činy

1446

V piatok 22. marca bol v ranných hodinách na tiesňovú linku oznámený pohyb neznámej osoby po obci Čereňany. Ako sa ukázalo, podnet bol opodstatnený.

Obec bola hliadkou prehľadaná, pričom v čase okolo 4.00 h ráno bolo nájdené odstavené podozrivé vozidlo. Hliadka sa presunula k neobývanému staršiemu domu, odkiaľ videla svetlo a počula hluk. Na mieste bol obmedzený na osobnej slobode 34-ročný muž, ktorý, ako prichádzali policajti na miesto, vyliezal cez rozbité okno rodinného domu. Páchateľ sa pokúsil hliadku na mieste presviedčať o tom, že do domu išiel len z dôvodu, že tam videl ísť neznámu osobu. Vzniklo teda podozrenie, že by sa v uvedenom dome mohla nachádzať ešte ďalšia osoba (spolupáchateľ) a preto bolo miesto zaistené do príchodu psovoda,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Následne v spolupráci hliadok z Obvodného oddelenia PZ Nováky a hliadky OSK Prievidza bol dom, ako aj užšie okolie prehľadané, pričom bolo zistené, že v dome sa nenachádza už žiadna iná osoba.

„Vyťažovaním osoby páchateľa, ako aj dôkladnou prácou kriminalistického technika a povereného policajta na mieste, boli zaistené stopy, ktoré osobu spojili s týmto skutkom,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Páchateľ policajtom uviedol, že sa skutku dopustil a taktiež sa priznal k ďalšej trestnej veci, ktorá je v súčasnej dobe v objasňovaní OO PZ Nováky.K úspešnému objasneniu uvedeného skutku napomohla aj obec Čereňany dôkladným prezretím kamerového systému,“ dodáva polícia.

Zdroj: KR PZ Trenčín, foto: ilustračné KR PZ Trenčín

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.