Ako sa vyrieši zákaz vstupu psov do parku na námestí? Mesto pozýva na verejné stretnutie

187
zakaz psov park j. a. baťu namestie partizánske

V súčasnosti majú domáci miláčikovia zákaz vstupu do Parku J. A. Baťu v Partizánskom. Obyvateľom centra sa táto zmena nepáčila, mesto sa preto rozhodlo pripraviť stretnutie, na ktorom si chce vypočuť všetky názory. 

Nájsť vecné riešenie, ktoré bude viesť k spokojnosti občanov, poslancov a psičkárov, ktorí chodia do Parku Jana Antonína Baťu v Partizánskom, je cieľom stretnutia, ktoré na utorok 17. októbra zvoláva primátor Jozef Božik. Určené je primárne pre obyvateľov mestskej časti Centrum – Baťovany.

Ide o tému, ktorá sa v Partizánskom rieši už niekoľko mesiacov. Na júnovom rokovaní MsZ bol schválený úplný zákaz vodenia psov do areálu Vodného hradu i spomínaného parku na Námestí SNP. Proti zákazu v druhej lokalite sa však zdvihla vlna nevôle niektorých občanov, ktorí svoj nesúhlas prišli vyjadriť na ďalšie, augustové zasadnutie MsZ, kde sa téma riešila opäť. Ich podnety vzalo mestské zastupiteľstvo na vedomie s tým, že primátor navrhol a prisľúbil, že zvolá ďalšie stretnutie zástupcov mesta a občanov.

Závery z diskusie, ktorá sa uskutoční 17. októbra, by mali korešpondovať práve s potrebami a požiadavkami obyvateľov tejto časti mesta. Stretnutie sa uskutoční vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Partizánskom, začína sa o 16.30 h.

Foto: ilustračné pixabay.com