AKTUÁLNE: Dobrovoľní hasiči začali v Partizánskom s dezinfekciou verejných priestorov!

2904

V týchto dňoch majú dobrovoľní hasiči z Partizánskeho plné ruky práce. Okrem toho, že pomáhajú seniorom s nákupmi, v spolupráci s mestom sa v pondelok 30. marca pustili do ďalšej aktivity. Boj proti koronavírusu zobrali doslova od podlahy – čistením verejných priestranstiev. 

Zameriavajú sa pritom na miesta, kde sa pohybuje najviac osôb. „Začíname sídliskom Šípok, kde dezinfikujeme priestory, ako sú napríklad autobusová zastávka, pošta, predajne potravín, kde sa schádzajú ľudia, a tiež zábradlia a schody vedúce na Horskú ulicu,“ priblížil Dušan Vereš, veliteľ DHZ Partizánske – Veľké Bielice.

Dobrovoľných hasičov poveril touto aktivitou primátor Jozef Božik, ktorý im zároveň zadovážil dezinfekčný prostriedok. Čistia ním plochy pomocou tlakových ručných i motorových postrekovačov. Tento prípravok má dvojdňový alebo trojdňový účinok a po tej dobe ideme čistiť znova. Pokiaľ nám to počasie dovolí, budeme mestské časti dezinfikovať opätovne, až pokiaľ sa toto celé neskončí,avizoval Dušan Vereš.

V centre Partizánskeho sa hasiči zamerali aj na priestory železničnej stanice, na kľučky, madlá a vyčistili i lavičky na námestí. Ide o ďalšie z preventívnych opatrení, ktoré môže spomaliť šírenie koronavírusu v meste.

Foto: MTP