Chcete zviditeľniť svoju tvorbu?

920

Nemusíme bývať v Tatrách, ani mať za rohom šíre jazero alebo park plný staručičkých stromov, predsa máme to, čo nemá nik iný na Slovensku – prírodné prostredie, ktoré robí z nášho malého regiónu – nášho domova, to, čo nás prinúti vysloviť – všade dobre, doma najlepšie. Súhlasíte?

Pôvabná príroda, romantické zákutia, pôsobivé výhľady – stačí sa len rozhliadnuť, inšpirácie je neúrekom v každej jednej obci i meste okresu Partizánske. Príroda okolo nás je cenným a nevyčerpateľným zdrojom krásy a ňou vás chceme zahŕňať každý týždeň budúceho roka. Aj preto už teraz pripravujeme týždenný stolový kalendár na rok 2020, ktorého tvárou bude samotná Matka príroda.

Prečo vám to prezrádzame už teraz, keď ste ešte len pred „chvíľou“ dostali do rúk stolový kalendár na rok 2019? Keďže si autorstvo toho budúcoročného kalendára nechceme nechať pre seba a radi sa s ním podelíme s vami, čitateľmi, pripravujeme pre vás veľkú fotografickú súťaž. Hľadáme práve tých, ktorí vo svojich počítačoch a na úložiskách ukrývajú unikátne fotografie zachytávajúce krásy prírody okresu Partizánske. Či je to jarná, letná, jesenná alebo zimná krajina, celok alebo detail, pohľad na chránený chynoriansky luh posiaty medvedím cesnakom, výhľad z Veľkého vrchu, fotografia platanov v brodzianskom parku či zapadajúce slnko v Partizánskom, ráta sa všetko, čo má dušu a zaslúži si mať svoje miesto v kalendári, ktorý každý rok vychádza v náklade vyše 16 000 kusov a dostáva sa do domácností v 22 obciach okresu a mesta Partizánske.

Ak ste majiteľom takýchto originálnych fotografií, neváhajte nám ich poslať do redakcie na mail: tempo@novinytempo.sk. Uzávierka posielania fotografií, ktoré by mali do redakcie doraziť v plnej kvalite (minimálne 150 dpi), je do 30. júna 2019. Zábery, ktorú budú vybrané do kalendára, budú finančne odmenené a budú súčasťou jedinečného projektu, na ktorom sa podieľa Vydavateľstvo Tempo spolu s Regionálnym združením obcí Stredné Ponitrie.

Vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte UKF v Nitre, kde neskôr absolvovala aj rigorózne konanie. V redakcii pôsobí od roku 2012.