Ďalšie obmedzenia pre Partizánčanov: Sobáše nebudú, zavrú sa všetky ihriská!

1838

Počas uplynulého týždňa začala život Slovákov čoraz viac ovplyvňovať prítomnosť koronavírusu. Preventívne opatrenia medzi prvými priniesli kraje a mestá.

Problémom je veľmi slabá disciplína zo strany ľudí, aj napriek nariadeniam ich je v uliciach, obchodoch či dokonca kaviarňach stále veľa, a pritom sa vôbec nechránia – či už rukavicami alebo rúškami. Aj táto nezodpovednosť ľudí bola predmetom diskusií zasadnutia Krízového štábu mesta Partizánske, ktorý sa uskutočnil v piatok 13. marca a ktorý prijal ďalšie nariadenia platiace pre Partizánske a mestské časti. „Pokiaľ mesto získa rúška, chce ich distribuovať aj medzi zamestnancov obchodných prevádzok v snahe pomôcť. Taktiež sme obmedzili poskytovanie služieb na mestskom úrade, klientov podnet sa prevezme v kancelárii prvého kontaktu a nie na jednotlivých oddeleniach,“ informoval Jozef Božik.

  • Úradné hodiny na MsÚ sa skrátia, poskytovať služby bude úrad v pondelok, stredu a piatok od 9.00 h do 12.00 h v priestoroch kancelárie prvého kontaktu.
  • V Partizánskom sa rušia sobáše, obmedzuje sa účasť príbuzných na pohreboch iba na blízke osoby (max. 30 ľudí).
  • Mesto zatvorí jedáleň pre externých stravníkov v Domove, n.o.
  • Uzatvorené budú všetky detské ihriská, ktoré budú kontrolované príslušníkmi mestskej polície.

Pokiaľ niekto uvidí porušenie nariadenia, nech kontaktuje mestskú políciu na číslo 159,“ dodáva primátor. Mesto tiež žiada prevádzkovateľov pohostinstiev a barov, aby uzatvorili svoje prevádzky.

“Pozitívnou správou je, že aj naša nemocnica sa pripravuje na potrebné opatrenia. Od pondelka sa zriaďuje samostatná ambulancia pre COVID-19 so samostatným vchodom (ide o bývalú ambulanciu MUDr. Cvika). Zároveň má nemocnica k dispozícii 5 pľúcnych ventilácií, ktoré sú životne dôležité pri pľúcnom zlyhávaní spôsobenom agresívnym vírusom,” uviedol Jozef Božik.