Ivane z Uheriec potvrdili koronavírus medzi prvými. Už je vyliečená

2564

Ivana z Veľkých Uheriec bola v okrese Partizánske prvou osobou, ktorej potvrdili ochorenie COVID-19. Opakované testovanie ukázalo, že sa jej vírusu podarilo zbaviť a dnes je zdravá.

Ak v rozhovore pred niekoľkými týždňami uviedla, koronavírus zrejme dostala od svojich kolegov v Taliansku. Mladú ženu najskôr hospitalizovali na infekčnom oddelení Fakultnej nemocnice v Trenčíne, no keďže ochorenie nemalo vážny priebeh, poslali ju po niekoľkých dňoch domov do Uheriec, kde sa liečila v domácej karanténe.

Po sérii zlých správ, prišla konečne jedna dobrá,  Ivana sa koronavírusu zbavila: „Testovaná som bola trikrát, prvé dva razy (25. a 26. marca) odbery prebehli v nemocnici v Trenčíne. Na všetky testy som chodila sama vlastným autom.“

Posledný test na parkovisku

Ako nám ďalej prezradila, posledný odber, teda výter z nosa a hrdla, sa uskutočnil 31. marca v Prievidzi, na parkovisku pred Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ PD).Mala som dve možnosti, buď ku mne domov vyšlú sanitku z Prievidze, alebo sa sama dopravím do mesta. Išla som radšej ja, nech to už mám za sebou, pretože väčší stres som mala, keď som čakala na výsledky, než keď som mala koronu. Na parkovisku stála sanitka a odbery mi urobila zdravotná sestra,“ opísala s úsmevom posledné testovanie Ivana. Výsledky boli napokon negatívne, stala sa tak jednou z troch prvých uzdravených na území Trenčianskeho kraja.

Pravidlá platia aj pre ňu

Aj keď Ivana oficiálne koronavírus nemá, povinnosti má rovnaké ako zvyšok Slovákov, teda dodržiavať nariadenia vlády a nepohybovať sa bez ochranného rúška. „Som rada, že sa môžem konečne vidieť s blízkymi, vo voľnom čase chodím do hory na bicykli či na prechádzky,  skrátka robím normálne veci, ktoré som doteraz nemohla,“ dodala Ivana.

foto: archív Ivany