kolacno ihrisko

Obec Kolačno sa môže od júla pochváliť novým prírastkom. Je ním viacúčelové ihrisko, ktoré vyrástlo za materskou školou. Projekt sa ale nerodil ľahko, vybudovaniu ihriska totiž predchádzali viaceré problémy.

„Multifunkčné ihrisko bolo v pláne už niekoľko rokov. Projekt sme vybavovali v roku 2015 a vtedy sme využili aj prvú výzvu a podali sme žiadosť na viacúčelové ihrisko. Medzitým sme ešte niekoľkokrát podávali projekt, ale stále sme neboli úspešní, dokonca raz bola aj výzva zrušená. Až minulý rok sa nám to podarilo, i keď po rôznych peripetiách – museli sme obnovovať verejné obstarávanie, ale Kolačno má dnes nové multifunkčné ihrisko,“ popísala starostka obce Lýdia Petríková strastiplnú cestu vedúcu k dosiahnutiu a vybudovaniu ihriska. Športovisko bolo odovzdané do užívania v sobotu 13. júla za prítomnosti starostky obce, predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku, podpredsedu TSK Jozefa Božika a krajských poslancov Ericha Dvonča a Tomáša Merašického. „Vždy ma poteší, keď ideme do mesta alebo obce v Trenčianskom kraji otvárať nejaký športový stánok a som rád, že aj po početných prekážkach sa podarilo vybudovať takéto multifunkčné ihrisko aj tu v Kolačne. Želám mu, aby bolo využívané čo najviac a nech slúži ľuďom, ktorí si chcú zašportovať. Podľa mňa je to stokrát lepšie, keď ľudia športujú, ako keby mali chodiť po krčmách, alebo nerobiť nič a nudiť sa,“ povedal Jaroslav Baška vo svojom príhovore. „Chcem poďakovať jednak Úradu vlády SR, ktorý dal dotáciu vo výške takmer 40 000 eur, ale musím poďakovať aj pani starostke a obecnému zastupiteľstvu, že vyčlenili finančné prostriedky na spolufinancovanie tohto ihriska,“ dodal Baška, ktorý do Kolačna neprišiel s prázdnymi rukami. Obci odovzdal futbalové lopty, ktoré môžu na ihrisku už naplno využívať. Po slávnostnom otvorení prestrihnutím pásky si nenechal ujsť prvý výkop a ochotne sa zhostil aj milej úlohy – rozkrájať tortu v podobe zmenšenej sladkej verzie ihriska.

Športová plocha s umelým trávnikom má rozmery 18×33 metrov a radí tak ihrisko medzi menšie. Nebráni to ale tomu, aby ho naplno využívali všetci športuchtiví nadšenci. Zahrať si na ňom môžu tenis, volejbal, minifutbal, bedminton, nohejbal, basketbal či streetbal. Obyvatelia Kolačna môžu nové ihrisko využívať bezplatne. Ostatní občania bez trvalého pobytu v obci budú za jeho využívanie platiť.

Martina Števčíková
Vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte UKF v Nitre, kde neskôr absolvovala aj rigorózne konanie. V redakcii pôsobí od roku 2012.