Matovič avizuje zmeny na okresných úradoch: Tento muž by mal nahradiť prednostu OÚ v Partizánskom

5233
okresny urad partizanske

Vládne hnutie OĽaNO predstavilo viacerých kandidátov na prednostov okresných úradov na Slovensku. Je medzi nimi aj potenciálny nový šéf Okresného úradu v Partizánskom.

Podľa stránky prednostovia.sk je ním 53-ročný Peter Paulík, ktorý by mal v kresle vymeniť Ľubomíra Fiksela. Figuruje tak medzi 70 kandidátmi, ktorých vládne hnutie vybralo počas výberových konaní. Pohovorov sa pritom zúčastnilo okolo 330 uchádzačov. Ako je známe z doterajších vyjadrení premiéra Igora Matoviča, zámerom je preobsadiť len prednostov úradov a odpolitizovať štátnu správu, pričom ostatní zamestnanci majú byť vyberaní na základe svojej odbornosti v transparentných výberových konaniach.

Vtiahnu občanov do diania

Verejnosť má pomôcť pri lustrovaní kandidátov. „Chcem požiadať ľudí, aby ak majú akékoľvek vedomosti o skutkoch týchto ľudí, najmä morálne prešľapy, aby nám dali na web stránke vedieť, aby sme sa vyhli prešľapom. Buďte pozvaní do tohto výberového procesu. Od vašich informácií bude záležať, či vláda týchto ľudí nominuje,“ adresoval premiér Igor Matovič verejnosti. Ľudí sú vyzývaní aj na samotnej webovej stránke: „V prípade, že chcete hnutie OĽaNO informovať o prípadných zlyhaniach našich nominantov, touto cestou nám môžete poslať všetky relevantné informácie.“ Občania tak môžu vyplniť formulár na stránke, odoslať podnet a vyjadriť sa ku konkrétnemu potenciálnemu prednostovi, pričom musia uviesť svoje kontaktné údaje. Anonymné podnety sa riešiť nebudú.

Na vyjadrenie však nemáte veľa času, termín je len do piatka 10. júla, keďže prví prednostovia by mali byť vymenovaní už budúci týždeň.

Kto je Peter Paulík?

  • v kolónke zamestnanie na stránke prednostovia.sk má uvedené kultúrny pracovník
  • pochádza z Prievidze, kde aj žije
  • bol referentom kultúry na Mestskom úrade v Novákoch a v Dome kultúry v Handlovej
  • v rokoch 2014-2018 bol poslancom MsZ v Prievidzi

Zoznam nominantov nájdete TU!

Pozrite si celý tlačový brífing Igora Matoviča:

Tlačový brífing Igora Matoviča.

Uverejnil používateľ Pravda Pondelok 6. júla 2020

Zdroj: prednostovia.sk, linkedin.com

Foto: redakcia, Facebook Peter Paulík