Merania dali vodičom za pravdu: Cestári sa na Ulicu gen. Svobodu v Partizánskom vrátia

1302
ul. generala svobodu rekonštrukcia

Z opravy Ulice gen. Svobodu v Partizánskom nie sú vodiči nadšení. Podľa informácií radnice sa cestárska firma vráti, a to ešte v jarných mesiacoch. 

Počas vlaňajšej jesene sa podarilo firme Strabag opraviť povrch cesty na Ulici gen. Svobodu, zrekonštruovať chodník a dokonca aj vybudovať nový cyklochodník. Samospráva zainvestovala do 140 metrov dlhého úseku viac ako 160-tisíc eur.

Ako nám počas prác objasnil zástupca dodávateľskej spoločnosti Juraj Bunda, poškodená vrchná vrstva sa vyfrézovala a položil sa nový súvislý asfaltový koberec. Okrem toho sa dobudovala kanalizačná sieť pre zabezpečenie plynulého odvodenia vozovky.

Projekt sa nezaobišiel bez problémov

Vodiči si hneď po spustení premávky mohli počas jazdy autom všimnúť nerovnosti, ktoré na zmodernizovanom úseku nemajú čo hľadať. Radnica po zistení stavu okamžite stavebnú spoločnosť upozornila. „Nerovnosť pravého jazdného pruhu v smere z mesta bola riešená s dodávateľom stavby krátko po otvorení rekonštruovaného úseku. Na základe uskutočnených meraní bol potvrdený objektívny diskomfort, ktorý občania pri jazde pociťujú,“ potvrdila prednostka Mestského úradu v Partizánskom Dáša Jakubíková.

Podľa jej slov dodávateľ tento úsek preasfaltuje, čas má na to maximálne do konca apríla.

foto: mm

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.