Vyrastie doslova na zelenej lúke. Reč je o bytovom dome, ktorý firma z Kanianky začína v týchto dňoch stavať na sídlisku Šípok v Partizánskom.

Nová bytovka bude stáť na priestranstve pri garážach a záhradkárskej osade. „Som rád, že sa našiel investor, ktorý to s výstavbou na území mesta Partizánske myslí vážne. V minulosti bolo viacero takých, ktorí prišli, mali záujem a napokon si to rozmysleli,“ uviedol primátor Jozef Božik, ktorý priznáva, že od roku 1998 to bude po prvý raz, čo na území mesta pribudne nová bytovka.

Ako informoval Milan Kráľ, vedúci oddelenia územného rozvoja a výstavby MsÚ Partizánske, stavebné konanie bolo vydané v septembri. Investor, firma TO-MY-STAV z Kanianky, už v uplynulých dňoch odštartovala s prácami na zriadení staveniska. Ako potvrdil Milan Kráľ, miesto bolo oplotené, umiestnené sú tam stavebné unimobunky a robotníci už začali s prácami súvisiacimi so zakladaním bytového domu. Obyvatelia priľahlých bytoviek boli ešte v závere augusta oboznámení s tým, aby svoje autá už viac neparkovali na priestranstve pri garážach, ktoré je určené pre zriadenie staveniska.

Nákres novej bytovky na sídlisku Šípok:

novy bytovka sipok partizanske

Podobné bývanie majú v Prievidzi

Nový dom bude disponovať 4 jednoizbovými, 14 dvojizbovými a 6 trojizbovými jednotkami. Pôjde o nájomné byty, napokon nie všetky takéto byty musí prevádzkovať mesto, ale môžu byť aj v rukách súkromníka, ako je to v tomto prípade,“ doplnil Jozef Božik s tým, že zámerom investora je v blízkosti tohto objektu postaviť v budúcnosti ešte jeden bytový dom. „Po diskusiách s poslancami tejto mestskej časti sme dospeli k tomu, že na území sídliska už nie je vôľa ani záujem, aby sa okrem týchto dvoch bytoviek stavala na Šípku ešte ďalšia. V rámci mesta je však ešte niekoľko alternatív, ktoré by mohli pripadať do úvahy,“ skonštatoval primátor.

Bytovy dom Prievidza Partizanske
Podobný koncept bytového domu, ako sa buduje v Partizánskom, má aj mesto Prievidza

Foto a grafika: pm, MsÚ Partizánske, nákres projektanta