Zberatelia pamätných suvenírových eurobankoviek s nulovou nominálnou hodnotou poteší novinka, ktorou sa môže popýšiť mesto Partizánske. Po prvej eurobankovke, ktorá bola vydaná v roku 2018 a vyobrazuje kvetinovú topánku, nesie druhá v poradí motív Vodného hradu.

Vydaná bola pri príležitosti tohtoročného 760. výročia prvej písomnej zmienky o Šimonovanoch, rovnako ako poštová známka inaugurovaná len pred pár týždňami v areáli tejto pamiatky. Eurobankovku, ktorá má totožný motív ako nová známka, vydáva OZ Klub priateľov regiónu v náklade 5 000 kusov (4 000 kusov s novým dizajnom, 1 000 kusov s novým dizajnom a tzv. prítlačou Anniversary 2020).

Kde ju dostať?

Záujemcovia si ju môžu zadovážiť v sobotu 17. októbra, predávať sa bude v budove Domu kultúry v Partizánskom v čase od 10.00 do 15.00 h. Každý si môže kúpiť maximálne 2 kusy, jeden ho vyjde na 3 eurá. Predaj je priamy a začína sa bankovkou so sériovým číslom 541, predajca si totiž vyhradzuje právo výberu bankoviek, ktoré vyhradí na propagačné účely a tých, ktoré nezaradí do predaja. Rezervácia vopred, vyberanie konkrétnych sériových čísel a zasielanie poštou nie je možné.

Štyri suveníry v jednom sete

Do predaja je zaradených aj 25 kusov setov, jeden za 100 eur. Jeho súčasťou je poštová známka, obálka prvého dňa, karta Maxima a suvenírová eurobankovka – všetky s motívom Vodného hradu.

Suvenírová eurobankovka Vodný hrad poštová známka karta Maxima pohľadnica obálka FDCset

Pre všetkých, ktorí si chcú bankovku alebo set nechať podpísať autorom grafického návrhu Vodného hradu, majú organizátori dobrú správu – grafik a popredný slovenský rytec poštových známok František Horniak sa predajnej akcie osobne zúčastní.

AKTUÁLNE: Vzhľadom na nové protipandemické opatrenia je predaj eurobankovky zrušený.

 

Tento článok bol pripravený v spolupráci s Občianskym združením Klub priateľov regiónu.

Zdroj foto: OZ Klub priateľov regiónu, Marián Petrík