Počet poslancov sa v Partizánskom po voľbách nezmení

415

V jesenných komunálnych voľbách, ktoré sa budú konať 29. októbra, si budeme v Partizánskom vyberať 21 poslancov. Ich počet sa tak oproti predchádzajúcemu volebnému obdobiu meniť nebude.

Rozhodlo o tom Mestské zastupiteľstvo v Partizánskom na svojom poslednom zasadnutí v pondelok 27. júna.

„Myslím si, že tento počet bude v budúcnosti potrebné upraviť smerom nadol. Všetko bude záležať od počtu obyvateľov s trvalým pobytom v meste. Aktuálne je to okolo 21 400 obyvateľov, ak sa dostaneme pod hranicu 20-tisíc, tak počet je stanovený na maximálne 19 členov mestského zastupiteľstva. To by si potom vyžadovalo aj úpravu volebných obvodov. Nie je možné, aby v niektorom bol jeden poslanec na 400 občanov a v inom zase na 1 500,“ vysvetlil po rokovaní primátor Jozef Božik.

Volebných obvodov zostáva teda deväť, najväčšími sú stále sídlisko Šípok a Centrum-Baťovany a najmenším Návojovce. K poslednej úprave došlo v roku 2018, kedy sa počet poslancov znížil z pôvodných 25 na súčasných 21.

Foto: MTP

Vyštudovala masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vždy sa snaží prinášať zaujímavé informácie a objavovať inšpiratívnych ľudí a ich príbehy.