Polícia u nej našla drogy: Mladej žene (27) z okresu Partizánske hrozí vysoký trest

939

Dvadsaťsedemročná žena z okresu Partizánske čelí obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo dostatočne preukázané, že obvinená v okrese Partizánske pri sebe a aj vo svojom v obydlí neoprávnene prechovávala drogy. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová: Operatívni pracovníci kriminálnej polície z Partizánskeho zaistili u obvinenej injekčnú striekačku a priesvitné vrecko s obsahom bielej kryštalickej látky. Pri vykonaní domovej prehliadky polícia zaistila dve vrecká s obsahom bielej kryštalickej látky.“

Podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru by bolo možné pripraviť zo zaisteného množstva drog minimálne 253 jednotlivých dávok metamfetamínu.

Vyšetrovateľka Policajného zboru na obvinenú podala podanie návrhu na vzatie do väzby, s ktorým sa súd stotožnil. V prípade dokázania viny hrozí mladej žene trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Zdroj a foto: KR PZ Trenčín