Rúška musíte nosiť takmer všade: Kam v Partizánskom vás bez nich nepustia?

5340

Ďalšie opatrenia. Obmedzenia sa dotýkajú zberného dvora, polície, mestského úradu či MHD.

Minulý týždeň v piatok začali platiť prísne opatrenia, v Partizánskom sa rušia sobáše, obmedzuje sa účasť príbuzných na pohreboch iba na blízke osoby (max. 30 ľudí). Mesto zatvorilo jedáleň pre externých stravníkov v Domove, n.o. Uzatvorené budú všetky detské ihriská, ktoré budú kontrolované príslušníkmi mestskej polície. Úradné hodiny na MsÚ sa skrátia, poskytovať služby bude úrad v pondelok, stredu a piatok od 9.00 h do 12.00 h v priestoroch kancelárie prvého kontaktu. Vstup je možný len s rúškom.

Cez víkend začali platiť ďalšie opatrenia:

  • Zberný dvor a polícia

Zberný dvor na Šípku je v týchto dňoch otvorený pre verejnosť v utorok a vo štvrtok, v čase od 14.00 do 17.00 h a v sobotu od 9.00 do 12.00 h. Vstup do areálu je povolený len s rúškom. Pokiaľ ho nemáte, použite šál alebo šatku. Na mimoriadnu situáciu reaguje aj štátna polícia. Informuje, že nevyhnutné stránky vybavuje len v čase od 8.00 do 11.00 h. Občania budú do budovy vstupovať po jednom s rúškom na tvári a vstup je cez oddelenie dokladov.

  • autobusy MHD

Jedným z ďalších opatrení, ktorým sa mesto Partizánske snaží zamedziť šíreniu koronavírusu, je úprava týkajúca sa premávania mestskej hromadnej dopravy. Počas pracovných dní budú autobusy MHD jazdiť podľa grafikonu, ktorý platí v sobotu. Nedeľné spoje premávajú podľa nedeľného poriadku. Zároveň je nevyhnutné, aby cestujúci nosili rúška, šále či šatky, inak nebudú môcť vstúpiť do autobusu. Mesto Partizánske zároveň apeluje na prevádzkovateľov miestnych taxislužieb, aby ich vodiči pri výkone práce nosili rúška a aby prevážali iba zákazníkov, ktorí si budú rovnako chrániť tvár rúškom či šatkou.

S obmedzeniami treba rátať aj u niektorých stomatológov:

zdroj: mesto Partizánske, foto: mesto Partizánske, fb Polícia SR