Vodiči, pozor: Budúci týždeň sa začína ROZSIAHLA REKONŠTRUKCIA cesty v Partizánskom

2474
ulica gen svobodu partizanske

Rekonštrukcia križovatky na Ulici gen. Svobodu v Partizánskom sa začne už čoskoro. Cieľom prác bude rozšíriť existujúcu komunikáciu vybudovaním kruhovej križovatky v úseku, kde sa z uvedenej ulice odbočuje k železničnému priecestiu.

Stavebné práce budú realizované v štyroch etapách a budú si vyžadovať buď úplnú, alebo čiastočnú uzávierku komunikácie, v závislosti od toho, ktorá etapa bude práve prebiehať.

PRVÁ ETAPA

V rámci tej PRVEJ sa uzavrie úsek cesty od križovatky v smere na Luhy a zamedzí sa aj vstup k bytovému domu č. 828 z Ulice gen. Svobodu. Cesta ostane prejazdná od železničného priecestia do centra Partizánskeho a doprava bude vedená obojsmerne.

 

DRUHÁ ETAPA

Úsek cesty v smere na Luhy a vstup k bytovke č. 828 zostanú mimo prevádzky aj počas DRUHEJ etapy. Naďalej však bude prejazdná cesta od železničného priecestia v smere do mesta. PRVÁ a DRUHÁ fáza budú trvať približne dva mesiace.

 

TRETIA ETAPA

Počas TRETEJ etapy rekonštrukcie sa uzatvorí komunikácia od železničného priecestia ku križovatke v celej šírke. Premávka v smere z Ulice gen. Svobodu na ulicu Veľká okružná bude striedavo riadená svetelnou signalizáciou v jednom jazdnom pruhu. V tejto fáze už bude možný vjazd k bytovke č. 828 v smere od Ulice gen. Svobodu (pozor, nie však výjazd od bytového domu!). TRETIA etapa potrvá približne tri týždne.

 

ŠTVRTÁ ETAPA

ŠTVRTÁ fáza prác ráta s úplnou uzávierkou cesty zo všetkých troch smerov. V tejto etape bude úplne uzavretý vstup do mesta od železničného priecestia, rovnako bude komunikácia neprístupná už niekoľko metrov pred vstupom na križovatku, a to jednak v smere od centra mesta, od činžiaku č. 828, ako aj od sídliska Luhy. ŠTVRTÁ etapa potrvá približne dva dni (v závislosti od počasia).

 

 

Kedy obmedzenia začnú platiť?

Zatiaľ nie je presný harmonogram stavebných prác, ich začatie je predpokladané od stredy 16. augusta.

Keďže ide o náročnejšiu rekonštrukciu, ktorá sa dotkne nielen motoristov, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky a v lokalite na nich bude čakať viacero obmedzení, mesto Partizánske žiada vodičov aj občanov o trpezlivosť a rešpektovanie dopravných značení.

Zdroj: MsÚ Partizánske, foto: FB Chceme zmenu v PE