Životný triumf pre bodyfitnessku Agátu Hlavačkovú na Malte, zahviezdi aj na prestížnom podujatí v Španielsku?

3389
agata hlavackova partizanske bodyfitness

Malta bola v úvode septembra dejiskom 4. ročníka prestížnej súťaže IFBB Diamond Cup Malta v kulturistike a fitness. Na úvodnom podujatí jesennej časti súťažnej sezóny v medzinárodnej federácii IFBB v Európe štartovalo 143 súťažiacich. Pozíciu najlepšej slovenskej bodyfitnessky na amatérskej scéne potvrdila dvadsaťosemročná Agáta Hlavačková z Partizánskeho.

Zverenka trénera Alexandra Hlobika z 356 Gym Topoľčany sa stala suverénnou víťazkou kategórie nad 163 cm pred druhou Španielkou Rejoice Godwin a treťou Mariannou Palovičovou zo Slovenska. Navyše, v obľúbenom letovisku sa stala aj absolútnou víťazkou spomedzi všetkých súťažiacich v bodyfitness pred druhou Chantal Graziani z Malty a Rejoice Godwin zo Španielska.

Víťazstvo, šok, dojatie..

Zaradila sa tak medzi najvýraznejšie postavy štvrtej edície IFBB Diamond Cup Malta. „Moje pocity boli neopísateľné. Najskôr ma prekvapila a zároveň veľmi potešila výhra v mojej výškovej kategórii, z ktorej som bola naozaj dojatá… Počas vyhlasovania absolútneho poradia som už vonkoncom nedúfala, že by som mohla získať aj toto prvenstvo. Bol to pre mňa obrovský šok! Ťažko som sa z toho spamätávala už v zákulisí, a nieto ešte vyjsť v tom citovom rozpoložení na pódium, kde mi vzdal poklonu aj sám prezident asociácie IFBB Rafael Santonja,“ opisovala svoje dojmy Agáta Hlavačková, ktorá je ústrednou trénerskou postavou posilňovne Moneta fitness v Partizánskom.

Posted by EastLabs.sk – web o kulturistike a fitness on Sunday, August 29, 2021

Tvrdá príprava – skvelá forma

Na Malte sa Hlavačková prezentovala naozaj v skvelej forme. Nerobila žiadne výrazné chyby v pózingu, v prezentácii pôsobila sebavedomým dojmom a upútala aj vďaka prirodzenej ženskosti. S prípravou na súťaž som začala už v máji. Vtedy som sa rozhodla, že ako prvú súťaž v tomto roku absolvujem Diamond Cup Malta. Túžila som tam ísť dva roky, no oplatilo sa mať trpezlivosť, až teraz prišiel ten správny čas. Chuť do tréningov, motiváciu, silu a výdrž som si musela nastaviť v hlave sama. Odseparovala som z môjho okolia všetko zlé, prepla myslenie a so správnymi ľuďmi to išlo,“ prezradila Agáta Hlavačková motivačný recept do tréningov v náročnom pandemickom období plnom obmedzení a pokračovala: „Čím bližšie som mala k súťaži, tým horšie som sa cítila, či už psychicky, fyzicky, alebo aj s formou… Vtedy som si povedala, že keď sa už takto zle cítim, asi budem vyzerať dobre… A vyšlo to!“

Čerešničkou Elite PRO karta

Absolútne víťazstvo Partizánčanky je o to cennejšie, že ho získala pred neutrálnou päťčlennou rozhodcovskou porotou, v ktorej nebol nikto zo Slovenska. A čerešničkou na torte bol pre Hlavačkovú zisk Elite PRO karty, vďaka ktorej si definitívne otvorila dvere na súťaže profesionálov v zahraničí. Dosiahnutú métu sama považuje za doteraz najvýraznejší míľnik vo svojej osemročnej súťažnej kariére. „Držať v rukách prekrásnu sošku za absolútne prvenstvo a Elite PRO kartu bol naozaj krásny pocit. Znamená to pre mňa zadosťučinenie za to všetko, čo som do tohto športu dala a obetovala mu. A nielen posledné mesiace, ale všetky tie roky… Je to pre mňa najväčšie a najhodnotnejšie víťazstvo, aké som doteraz dosiahla,“ vyznala sa Agáta Hlavačková.

Posted by EastLabs.sk – web o kulturistike a fitness on Sunday, August 29, 2021

Chýbajú sponzori, pomôže však mesto

Viacerí odborníci ju po prezentácii na Malte pasujú medzi najväčšie adeptky na medailu na prestížnom podujatí Arnold Classic Europe. Dejiskom najväčšej pohárovej súťaže, aká sa organizuje pod hlavičkou IFBB v Európe, bude od 17. do 19. septembra historické španielske mesto Sevilla. „Štartovať na takýchto súťažiach je z finančného hľadiska veľmi náročné. Jednoducho nemám sponzora a súťaže v zahraničí sú veľmi nákladné, čo sa týka cesty, ubytovania, štartovného… A to prípravu na súťaže ani nepočítam. Jediným mojím sponzorom bol môj otec, bez ktorého by som na pódiách súťaží takéhoto formátu nestála,“ smutne skonštatovala v súčasnosti najlepšia slovenská bodyfitnesska Agáta Hlavačková, ktorá však vzápätí dodala: „Vďaka ústretovosti primátora Partizánskeho Jozef Božika sa mi pravdepodobne podarí získať finančnú dotáciu z mesta. Pomocou nej by sa mi aspoň sčasti podarilo vykryť aktuálnu súťažnú sezónu, za čom som veľmi vďačná!“

Posted by EastLabs.sk – web o kulturistike a fitness on Sunday, August 29, 2021

Okrem súťaží na domácej scéne sa tak Agáta Hlavačková predstaví aj v zahraničí. Po Arnold Classic Europe bude štartovať aj na podujatí IFBB Diamond Cup Rafael Vera Classic, ktoré sa uskutoční od 1. do 3. októbra v španielskej Marbelle. A vrcholom sezóny by mohla byť jej účasť na novembrových majstrovstvách sveta IFBB v španielskom meste Santa Susanna.

Foto: FB IFBB, FB Eastlabs